Naujienų srautas

Pasaulyje2013.03.18 07:29

Popiežius ragino maldininkus neskubėti teisti nusidėjusiųjų

ELTA 2013.03.18 07:29

Naujasis popiežius Pranciškus sekmadienį kaip paprastas parapijos kunigas per Mišias Vatikane ragino maldininkus neskubėti teisti kitų už jų padarytas nuodėmes, skelbia „Reuters“.

Naujasis popiežius Pranciškus sekmadienį kaip paprastas parapijos kunigas per Mišias Vatikane ragino maldininkus neskubėti teisti kitų už jų padarytas nuodėmes, skelbia „Reuters“.

Pranciškus, buvęs kardinolas Jorge Mario Bergoglio, aukojo Mišias šimtams žmonių Vatikano parapijos Šv. Onos bažnyčioje.

Prieš įeidamas į bažnyčią, Pranciškus sustojo pasisveikinti su susirinkusiais tikinčiaisiais, kurie skandavo Pranciškaus vardą itališkai.

Jis šnekučiavosi ir juokavo su žmonėmis prieš žvilgterėdamas į laikrodį. Tada tarė: „Jau beveik 10 val. Aš turiu eiti į vidų aukoti Mišias. Jie manęs laukia“.

Vilkėdamas purpurinės spalvos bažnytinius drabužius Pranciškus pasakė trumpą pamokslą itališkai, akcentuodamas ištrauką iš Evangelijos, kurioje pasakojama apie tai, kaip minia norėjo akmenimis užmėtyti moterį, kaltinamą neištikimybe.

„Jėzus tarė jiems – tegu vienas iš jūsų, esantis be nuodėmės, pirmasis meta akmenį – ir tada liepė moteriai eiti ir daugiau nebenusidėti (...). Aš manau, kad mes kartais esame panašūs į tuos žmones, kurie nori klausyti Jėzaus, tačiau kartais meta akmenį į kitus ir pasmerkia juos. Jėzaus žinia – gailestingumas“, – sakė popiežius.

Pranciškus teigė, kad žmonės turi būti atviri Dievo malonei, net tie, kurie padarė didelių nuodėmių. Jis sakė, kad Dievas niekada nepavargsta atleisti, dažniausiai mes pavargstame prašyti jo atleidimo.

Vėliau popiežius Pranciškus iš savo apartamentų Apaštališkųjų rūmų lango sukalbėjo pirmąją „Viešpaties Angelo“ maldą ir palaimino 200 tūkst. tikinčiųjų minią, susirinkusią Šv. Petro aikštėje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi