Pasaulyje

2016.05.19 15:24

ES diplomatijos vadovė prognozuoja, kad sankcijos Rusijai bus pratęstos

BNS 2016.05.19 15:24

Europos Sąjungos užsienio politikos vadovė Federica Mogherini prognozuoja, kad Bendrija pratęs sankcijas Rusijai, kurios jai buvo įvestos dėl vaidmens Ukrainos konflikte.

Tai F. Mogherini pareiškė interviu Vokietijos dienraščiui „Die Welt“, kuris publikuotas ketvirtadienį.

Paklausta, ar draudimai, taikomi Rusijos naftos, gynybos ir bankininkystės sektoriams, bus pratęsti, ES diplomatijos vadovė laikraščiui sakė: „Manau, taip“.

„Valstybių ir vyriausybių vadovai numatė, kad sankcijos bus atšauktos, kai bus visiškai įgyvendintas Minsko susitarimas. Tačiau to dar nepasiekėme“, – sakė F. Mogherini, turėdama galvoje Baltarusijos sostinėje Kijevo ir Maskvos pasirašytą taikos susitarimą.

ES griežtas sankcijas Rusijai įvedė 2014 metų vasarą, o liepos pabaigoje turėtų baigtis jų galiojimo terminas.

Birželį bloko lyderiai susirinks į susitikimą, kuriame turėtų priimti sprendimą dėl šių sankcijų

F. Mogherini pabrėžė, jog labai svarbu, kad Minsko susitarimas būtų įgyvendintas.

„Ilgą laiką laikėme Rusiją strategine partnere“, – sakė ES diplomatijos vadovė ir pridūrė, jog „dabar taip nėra, nors Rusija tebėra strateginė šalis“.

Pasak F. Mogherini, ar Rusija atgaus „partnerės“ statusą, priklausys nuo Rusijos vyriausybės ir nuo to, ar bus išspręsta Ukrainos krizė.

„Mums svarbiausia, kad būtų visiškai įgyvendintas Minsko susitarimas ir taikiai išspręstas Ukrainos konfliktas“, – pabrėžė ji.

Nuo 2014 metų balandžio, kai rusakalbių gyventojų dominuojami Ukrainos regionai sukilo prieš naują provakarietišką Kijevo vyriausybę, žuvo apie 9 300 žmonių.

Prancūzija ir Vokietija praėjusią savaitę Berlyne surengė kelis derybų raundus su Ukraina ir Rusija, tęsdamos pastangas padėti konflikto šalims susitarti dėl ilgalaikės taikos, tačiau diskusijos baigėsi be rezultatų, nepavykus rasti kompromiso dėl rinkimų separatistiniuos regionuose.