Pasaulyje

2016.05.19 15:15

D. Trumpas užsienio politiką aptarė su H. Kissingeriu

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.05.19 15:15

Tikėtinas respublikonų kandidatas į prezidentus Donaldas Trumpas trečiadienį susitiko su buvusiu Jungtinių Valstijų valstybės sekretoriumi Henry Kissingeriu jo namuose Niujorke.

Prieštaringai vertinamas H. Kissingeris analitikų laikomas vienu įtakingiausių užsienio politikos patarėjų, jis patarė daugybei Amerikos prezidentų ir laikėsi galių pusiausvyros teorijos. Pagal ją H. Kissingeris vertino ir įvykius Ukrainoje, kai teigė, kad Europa niekada nebus rami, jei Rusijos įtaka bus juntama Lenkijos pasienyje.

Tačiau lygiai taip pat jis prieštaravo Ukrainos narystei NATO, teigdamas, kad tokiu atveju jau Rusija negalės susitaikyti su NATO savo pasienyje. Tuo metu D. Trumpas garsėja pareiškimais, esą amerikiečiai apskritai mažiau turėtų dalyvauti Europoje, palikdami europiečių problemas jiems patiems.

Tai ne pirmas užsienio politikos neišmanymu kritikuojamo D. Trumpo susitikimas su tarptautinės politikos asais. Praėjusią savaitę jis susitiko su dar vienu buvusiu valstybės sekretoriumi Jamesu Bakeriu, kuris Kongresą įspėjo, kad D. Trumpo tarptautinė vizija sutrikdytų pasaulio pusiausvyrą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt