Pasaulyje

2016.05.19 12:24

Brazilijoje vyriausybės sprendimu nepatenkinti aktyvistai užėmė virtinę pastatų

BNS2016.05.19 12:24

Protestuotojai, nepatenkinti naujosios Brazilijos vyriausybės sprendimu panaikinti kultūros ministeriją, trečiadienį okupavo šiai žinybai priklausančius pastatus 11-os regionų sostinėse, pranešė šalies žiniasklaida.

Prezidento pareigas einantis Michelis Temeras, kuris praėjusią savaitę perėmė valdžios vairą iš Dilmos Rousseff, kai jos įgaliojimai buvo suspenduoti Senatui nusprendus pradėti valstybės vadovės apkaltos procesą, sumažino ministerijų skaičių nuo 32 iki 23, siekdamas racionalizuoti smarkiai išsipūtusią vyriausybę.

Tačiau sprendimas prijungti kultūros ministeriją prie švietimo ministerijos išprovokavo audringus protestus, kuriems vadovauja šalies kultūros elitas.

Aktyvistai užėmė pastatus sostinėje Brazilijoje, San Paule, Rio de Žaneire ir Belo Orizontėje, taip pat dar septyniose regionų sostinėse, rašo naujienų portalas G1.

M. Temeras trečiadienį kultūros sekretoriumi paskyrė Marcelo Calero. Prezidentas žadėjo skirti į šį postą moterį, sulaukęs griežtos kritikos už tai, kad jo kabinete dirba tik baltieji vyrai, tačiau penkios kandidatės, kurioms buvo siūlytos šios pareigos, jų atsisakė.

Ši tema sulaukė dėmesio ir Kanų kino festivalyje, kur brazilų režisierius, juostos „Aquarius“ kūrėjas, pažėrė kritikos šalies vyriausybei už kultūros ministerijos „išnaikinimą“ ir už tai, kad kabinete nėra moterų.

Kleberas Mendonca Filho sakė, kad politiniai neramumai „dramatiškai suskaldė“ šalį.

D. Rousseff įgaliojimus gegužės 12 dieną sustabdė Senatas, nubalsavęs už tai, kad būtų pradėtas jos apkaltos procesas dėl kaltinimų neteisėtai manipuliavus vyriausybės biudžeto sąskaitomis. Dabar 81 narį turintis Senatas turės pusmetį apkaltos bylai išnagrinėti. Kad 68 metų D. Rousseff būtų galutinai atstatydinta, reikės dviejų trečdalių senatorių balsų.

D. Rousseff įgaliojimų sustabdymas užbaigė 13-a metų trukusį jos kairiosios Darbininkų partijos valdymą. M. Temeras priklauso centro dešiniajai partijai PMDB.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.