Pasaulyje

2016.05.19 12:14

Čiboko mergaitės išgelbėjimas teikia vilčių dėl kitų „Boko Haram“ laikomų mergaičių

BNS 2016.05.19 12:14

Viena iš 219 moksleivių, kurias jau daugiau kaip dveji metai įkaitėmis laiko „Boko Haram“ islamistai, buvo surasta ir šis pirmasis išgelbėjimas suteikė vilčių, kad ir kitos mergaitės gali būti išgelbėtos.

Aminą Ali antradienį Borno valstijos Sambisos miško rajone rado civiliai savanoriai ir patruliavę kariai, trečiadienį pranešė kariškiai ir aktyvistai. Mergaitė buvo grąžinta į netoli Čiboko esantį Mbalalos miestą, kur yra jos namai.

„Kai motina priėjo prie automobilio, mergaitė išlipo, o motina sušuko: „Amina! Ar tai tu? – AFP sakė vietos bendruomenės lyderis Ayuba Alamsonas Chibokas. – Jos puolė viena prie kitos ir apsikabino. Motina paplūdo ašaromis.“

Aminos išgelbėjimas yra vienas iš nedaugelio pozityvių dalykų, susijusių su tomis mergaitėmis, kurių pagrobimas sukėlė pasipiktinimą visame pasaulyje ir atkreipė jo dėmesį į brutalų konfliktą Šiaurės Nigerijoje, nuo 2009 metų pareikalavusį mažiausiai 20 tūkst. gyvybių.

Nigerijos armija nurodė, kad A. Ali buvo rasta su „įtariamu „Boko Haram“ teroristu Mohammedu Hayatu, kuris tvirtino esąs jos vyras“, ir su keturių mėnesių amžiaus mergaite vardu Safiya.

Pagrobtų Čiboko mergaičių tėvų grupės vadovas Yakubu Nkeki sakė, kad mergaitė, kuriai pagrobimo metu buvo 17 metų, buvo atvežta į jo namus, kur susitiko su motina.

Armijos atstovas Sani Usmanas sakė, kad A. Ali, M. Hayatu ir Safiya buvo pervežti į valstijos sostinę Maidugurį „tolesnei medicininei priežiūrai ir patikrinimui“.

Aktyvistų grupė „BringBackOurGirls“ nurodė, jog A. Ali „pateikė naudingos informacijos, kad kitas jos bendramoksles vis dar laiko nelaisvėje teroristai, Sambisos miško rajone“.

Tačiau Čiboko bendruomenės lyderis Tsambido Hoseana Abana citavo jos žodžius, kad „šešios (mergaitės) jau yra mirusios“.

Judėjimo „BringBackOurgirls“ nariai Nigerijos sostinėje Abudžoje labai džiaugėsi naujienomis, bet grupės lyderis Oby Ezekwesili sakė: „Vis dar yra 218“.

„Pasinaudosime Amina kaip simboliu reikalaudami 218-os, kol jos sugrįš. Nėra priežasčių joms likti bent viena diena ilgiau (tame) teroristų anklave“, – sakė jis.