Pasaulyje

2016.05.19 09:36

Prancūzų policininkai buvo užpulti per mitingą prieš „neapykantą „farams“

BNS 2016.05.19 09:36

Prancūzijoje retas policininkų mitingas prieš „neapykantą „farams“ trečiadienį baigėsi smurtu: atsakomosios demonstracijos dalyviai sudaužė ir padegė policijos automobilį, priversdami du pareigūnus bėgti.

Policininkai visoje šalyje dalyvavo demonstracijose prieš smurtą, patirtą per pastarųjų mėnesių protestus prieš itin nepopuliarios vyriausybės siūlomas reformas.

Policija sako, kad jos galimybės yra pavojingai priartėjusios prie savo ribos, nes ji turi užtikrinti sustiprintas saugumo priemones po pernai įvykdytų islamistų atakų ir saugumą per vis neramesnius protestus.

Neramumai tęsėsi ir per policijos trečiadienio demonstraciją Paryžiuje. Protestuotojai geležiniais strypais sudaužė policijos automobilį, į kurį paskui įmetė sprogstamąjį užtaisą, o du automobilyje buvę pareigūnai buvo priversti bėgti, kol mašina neužsiliepsnojo.

Paryžiaus policijos viršininkas Michelis Cadot sakė, kad tie pareigūnai „buvo automobilyje, kai į vidų buvo įmestas sprogstamasis užtaisas“.

Vėliau prie sudegusio automobilio buvo paliktas plakatas su užrašu „nemokami kepti viščiukai“, pranešė AFP žurnalistas.

M. Cadot incidentą pavadino „ypač šokiruojančiu“ ir sakė, kad jis „žymi nepelnyto ir brutalaus smurto“ prieš saugumo pajėgas „eskalaciją“.

Prokurorai pradėjo tyrimą dėl bandymo nužudyti, o vidaus reikalų ministras Bernard'as Cazeneuve`as sakė, kad buvo areštuoti keturi žmonės ir kad areštų tikriausiai bus daugiau.

Šaltiniai policijoje ir teismuose sakė, jog mažiausiai trys areštuoti asmenys yra 19–21 metų vyrai.

Incidentas įvyko, kai maždaug 300 žmonių nepaisydami draudimo žygiavo gatvėmis ir skandavo „Farai“, kiaulės, žudikai!“, o policija juos stūmė atgal ašarinių dujų debesimis.

Demonstracija vyko sostinės Respublikos aikštėje, daugiausia jaunimo palaikomo judėjimo „Išstovėti naktį“, kuris kilo iš protestų prieš socialistų vyriausybės reformas, epicentre.

Pareigūnai uždraudė atsakomąją demonstraciją, dėl nuogąstavimų, kad ji „pakurstys įtampą ir sukels rimtą grėsmę viešajai tvarkai“.

Visuomenės parama policijai padidėjo po pernai Paryžiuje įvykdytų džihadistų atakų ir iš esmės išlieka didelė.

Nepaisant įtampos, neseniai atlikta apklausa parodė, kad Prancūzijos policijai pritaria net 82 proc. žmonių.

Tačiau šie santykiai pakriko po kelis mėnesius kone kas savaitę vykusių antivyriausybinių protestų.

Policijai priešiškus jausmus pakurstė vaizdo įrašas, kuriuo kovo mėnesį buvo plačiai dalijamasi socialiniuose tinkluose, užfiksavęs kaip policininkas talžo kumščiu penkiolikametį berniuką, kurį laiko kiti du pareigūnai.