Naujienų srautas

Pasaulyje2013.03.17 11:26

Naujasis Kinijos prezidentas ragino laikytis didesnės nacionalinės vienybės

ELTA 2013.03.17 11:26

Naujasis Kinijos prezidentas Xi Jinpingas per pirmąją savo kalbą sakė kovosiantis už didžiulį Kinijos tautos atgimimą, skelbia BBC.

Naujasis Kinijos prezidentas Xi Jinpingas per pirmąją savo kalbą sakė kovosiantis už didžiulį Kinijos tautos atgimimą, skelbia BBC.

Prezidentas kalbą sakė kasmečio Nacionalinio Liaudies Kongreso pabaigoje.

Vėliau per itin retą spaudos konferenciją naujasis premjeras Li Keqiangas sakė, kad Pekinas, apkarpydamas vyriausybės biudžeto išlaidas, „pelnys žmonių pasitikėjimą“.

Komunistinė Kinijos vyriausybė užbaigė kartą per dešimtmetį vykstantį valdžios perdavimą.

Li Keqiangas, kuris užima antrą svarbiausią postą Komunistų partijoje, premjero pareigas perėmė iš Wen Jiabao.

Li Keqiangas išrinktas penkerių metų kadencijai, tačiau tikimasi, kad jis, kaip ir jo pirmtakas, valdžioje praleis dešimtmetį.

Sekmadienį prezidentas Xi Jinpingas sakė patriotinę kalbą, kurioje ragino palaikyti didesnę nacionalinę vienybę, sake BBC korespondentas iš Pekino.

Prezidentas akcentavo, kad ekonomikos plėtra ir toliau bus valdančiosios Komunistų partijos prioritetas. Be kita ko, Xi Jinpingas kalbėjo apie būtinybę kovoti su korupcija. Prezidentas taip pat įspėjo kariuomenę, pareikšdamas, kad ji turi pagerinti savo galingumą ir „laimėti kovas (...), bei užtikrintai apginti šalies suverenitetą bei saugumą“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi