Pasaulyje

2016.05.17 21:14

Bagdade per bombų sprogimus žuvo mažiausiai 39 žmonės

BNS 2016.05.17 21:14

Bagdade antradienį per virtinę atakų, tarp kurių buvo ir grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) mirtininko susisprogdinimas, žuvo mažiausiai 39 žmonės, pranešė pareigūnai, kurie dar nurodė, jog sužeistųjų buvo mažiausiai 83.

Kruviniausia ataka buvo Šaabo rajone Bagdado šiaurėje, kur žuvo mažiausiai 15 žmonių. Vidaus reikalų ministerijos atstovas Saadas Maanas sakė, kad čia susisprogdino mirtininkė, o vienas policijos pulkininkas nurodė, kad prieš tai sprogo pakelėje padėta bomba.

Tačiau IS grupuotės pranešime tvirtinama, kad tai buvo mirtininkas Abu Khattabas al-Iraqi, kuris iš pradžių metė kelias rankines granatas, o paskui detonavo savižudžio liemenę.

Moterys Irake retai sprogdinasi, nors anksčiau tokių atvejų buvo daugiau negu pastaruoju metu.

Vienas kruviniausių moterų sukeltų išpuolių buvo Bagdado gyvūnėlių turguje 2008-ųjų pradžioje, kai dvi moterys su psichine negalia susisprogdindamos pražudė beveik 100 žmonių

Dar po metų dvi moterys detonavo sprogmenis prie vienos švenčiausių šiitų šventovių, kur žuvo daugiau kaip 60 žmonių, o 2010 metais mirtininkė sprogdintoja pražudė daugiau kaip 40 šiitų maldininkų.

Tuo tarpu per automobilyje padėtos bombos sprogimą Rašido rajone Bagdado pietuose žuvo dar mažiausiai trys žmonės, pranešė pareigūnai.

Sprogmenų prikrautas automobilis buvo susprogdintas ir vadinamojo Sadro miesto rajone Bagdado šiaurėje, kur žuvo mažiausiai septyni žmonės.

Atsakomybės už automobilių sprogdinimus kol kas niekas neprisiėmė, bet už virtinę kitų pastarojo meto atakų Bagdade ir netoli jo, kurie per septynias dienas pareikalavo daugiau kaip 100-o gyvybių, buvo prisiėmusi „Islamo valstybė“ (IS).

Džihadistai susprogdino tris automobiliuose padėtas bombas Bagdado šiaurėje, kur žuvo mažiausiai 94 žmonės, dar 12 žmonių žuvo per policijos nuovados antpuolį į vakarus nuo sostinės ir dujų gamyklą į šiaurę nuo miesto.

Išpuolių sostinėje sumažėjo po 2014-ųjų birželio IS puolimo, kai džihadistai sutelkė savo pajėgas užimtoms teritorijoms išlaikyti ir kautis kituose rajonuose.

Vis dėlto Irako pajėgos atkovojo iš IS dideles teritorijas, o atakų sostinėje padaugėjo pastarosiomis savaitėmis.