Pasaulyje

2016.05.16 14:46

Per karalienės Elizabeth II jubiliejų pademonstruota meilė gyvūnams

Jolanta Paškevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.05.16 14:46

Didžiosios Britanijos karalienei Elizabeth II sukako 90 metų, ir šis jubiliejus švenčiamas karališkai. Tikrasis gimtadienis balandžio 21-ąją buvo paminėtas kariniais saliutais ir šeimos švente, o sekmadienį 900 arklių ir pusantro tūkstančio atlikėjų pasirodymas vainikavo tris šventines dienas Vindzoro pilyje netoli Londono. Bet ir tai dar ne viskas – birželio 11-ąją vyks oficiali karalienės jubiliejaus šventė, į gatvės pobūvį šalia Bakingamo rūmų pakviesta 10 tūkstančių žmonių.

1830 metais Elizabeth II proproproseneliui sukurta karieta jubiliatė atvyko į Vindzoro pilį, kur ją pasitiko sosto įpėdinis, iškilmių šeimininkas. Karalienė kartu su vyru užėmė vietas karališkojoje ložėje drauge su kitais karališkosios šeimos nariais. Tradicija ne vieną kartą švęsti monarchų gimtadienį gyva nuo XVIII amžiaus. Tuomet valdęs monarchas gimė lapkritį, kai britų salose žvarbu, ūkanota, lietinga, laikas sėdėti prie židinio, o ne švęsti monarcho gimtadienį po atviru dangumi, tad šventę nutarė perkelti į vasarą. Jo pavyzdžiu seka ir kiti britų valdovai.

Princas Charlesas norėjo, kad per šią šventę būtų pabrėžta Elizabeth II meilė gyvūnams. Jos jojimo meno pomėgis padėjo žirgams laimėti daugybę lenktynių, tad šventėje dalyvavo 900 ristūnų – įvairių spalvų ir veislių, o prie jų prisidėjo 600 karių. Pasirodymus iš tribūnų stebėjo apie šešis tūkstančius žmonių.

Pasirodymus lydėjo išskirtinė muzika, dainavo Andrea Bocceli, Kylie Minogue, kitos žvaigždės.

Aktoriai, o tarp jų ir kino ekrano karalienė Helen Mirren, pelniusi „Oskarą“ už Elizabeth II vaidmenį filme „Karalienė“, pasakojo apie monarchės gyvenimą.

Tribūnose susirinkę žiūrovai sudainavo „Laimingo gimtadienio“ karalienei bei sugiedojo himną. Elizabeth II, kuri šalį valdo nuo 1952 m., pernai pranoko savo legendinę proprosenelę karalienę Victorią ir tapo ilgiausiai valdančia Britanijos monarche.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.