Pasaulyje

2016.05.16 10:53

JT: pabėgėlių krizė yra pasaulinio masto fenomenas

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.05.16 10:53

Aukštas Jungtinių Tautų pareigūnas pareiškė, kad prieglobsčio prašytojai tapo pasaulinio masto fenomenu, todėl, sprendžiant migrantų krizę, būtinas globalus atsakas.

Interviu BBC Filippo Grandi, Jungtinių Tautų pabėgėlių komisaras, sako, kad daugiau valstybių turėtų padėti toms kelioms šalims, kurios sulaukia daugiausia prieglobsčio prašytojų.

Komisaro teigimu, pernai beveik 1 procentas – o tai yra apie 20 milijonų žmonių – buvo priversti persikelti į kitą šalį.

Taip pat, anot komisaro, kaip niekada daug žmonių bėga nuo karinių konfliktų. Anot diplomato, faktas, kad sirai bėga į Rytų Aziją ir Karibus, rodo, „koks globalus fenomenas yra pabėgėlių krizė ir kad į ją sulaukta pasaulinio atsako.“

F. Grandi paragino pasaulio šalis nenusišalinti nuo pabėgėlių ir padėti jiems prisiimant atsakomybę. JT duomenimis, 60 mln. žmonių dėl įvairių priežasčių, įskaitant karą, paliko savo namus. Tačiau kad būtų rastas sprendimas įveikti šią masinę krizę, prireiks „ilgos ir sudėtingos diskusijos“. „Negali būti paprastos reakcijos – kai šalys uždaro savo sienas, nes tai tiesiog neveikia“, – pridėjo diplomatas.