Pasaulyje

2016.05.16 10:46

Armėnijos ir Azerbaidžano lyderiai aptars padėtį Kalnų Karabache

LRT TV naujienų tarnyba, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.05.16 10:46

Armėnijos ir Azerbaidžano lyderiai pirmadienį Vienoje susitinka aptarti trapių paliaubų Kalnų karabache. Jos buvo paskelbtos po didžiausių susirėmimų šiame regione per kelis dešimtmečius. Pokalbiuose taip pat dalyvaus JAV, Rusijos bei Prancūzijos diplomatijos vadovai, raginantys abi puses nutraukti ilgalaikę nesantaiką.

Tai bus pirmas Azerbaidžano prezidento Ilhamo Alijevo ir Armėnijos vadovo Seržo Sarkisiano susitikimas akis į akį nuo smurto protrūkio balandį, kai žuvo 110 žmonių. Atsinaujinusios kovos pasėjo nerimą, kad konfliktas gali vėl peraugti į karą.

Susitikimą inicijuoja vadinamoji Minsko grupė su Rusija, Prancūzija ir JAV priešakyje. Pokalbiais siekiama įtvirtinti paliaubas, kurti pasitikėjimą tarp Jerevano ir Baku ir sudaryti palankias sąlygas tolesnėms deryboms dėl konflikto sprendimo.

Vienoje turi dalyvauti ir Amerikos valstybės sekretorius Johnas Kerry bei Rusijos diplomatijos vadovas Sergejus Lavrovas.

Kalnų Karabachą nuo1994 metų kontroliuoja Armėnijos karinės pajėgos, tačiau Azerbaidžanas ginčija jo priklausomybę Jerevanui.