Pasaulyje

2016.05.15 20:31

JAV: „Islamo valstybė“ savo sostinėje paskelbė nepaprastąją padėtį

DELFI.lt 2016.05.15 20:31

JAV ginkluotųjų pajėgų pareigūnai atidžiai stebi socialinių tinklų ir naujienų pranešimus, kuriuose teigiama, kad „Islamo valstybė“ ruošiasi apgulčiai savo sostinėje Rakoje, praneša CNN.

„Mes matėme deklaraciją apie nepaprastąją padėtį Rakoje, kad ir ką tai reikštų. Žinome, kad priešas jaučiasi nesaugiai, taip ir turi būti“, – sakė prieš ISIS kovojančios koalicijos JAV pajėgų atstovas spaudai, pulkininkas Steve`as Warrenas.

Žiniasklaidos pranešimai leidžia teigti, kad ISIS perkelia savo pajėgas aplink miestą ir bando apsaugoti potencialius taikinius nuo smūgių iš oro ar atakų ant žemės.

„Jie regi, kaip iš Rytų ir Vakarų pusės artinasi Sirijos demokratinės pajėgos kartu su Sirijos arabų koalicija. Šios teritorijos buvo tapusios gana saugios ir Sirijos demokratinės pajėgos jau geba pačios imtis puolimo šiose vietose“, – sakė S. Warrenas.

Tarptautinės koalicija mano, kad ISIS dabar ima reaguoti į šiuos pasikeitimus.

„Turime pranešimų apie ISIS kovinių gebėjimų pertvarkymą ir perdislokavimą, manau, jie galvoja apie ateitį. Taip pat esama pranešimų, kad jie perdislokuoja personalą, arba pačiame mieste, arba už miesto“, – teigė S. Warrenas.

JAV pareigūnai pažymi, kad prasidėjęs teroristų judėjimas Rakoje palengvina jų stebėjimą ir sudaro sąlygas juos surasti bei sunaikinti smūgiais iš oro.

Nors JAV nepaskelbė to oficialiai, bet manoma, kad ISIS lyderis Abu Bakras Al-Baghdadi yra kažkur Rakoje. Kai kurie pareigūnai sako, jog tokia yra darbinė prielaida. Bet kokiu atveju pareigūnai analizuoja žvalgybos duomenis, turėdami mintyse, kad jis gali būti ir kitose vietose.

„Al-Baghdadi yra ypatingai atsargus dėl savo asmeninio saugumo“, – sakė vienas JAV gynybos pajėgų pareigūnas, pridurdamas, kad JAV bet kokiu atveju siekia jį surasti.

Tačiau net jei jis bus aptiktas ir sučiuptas arba nužudytas, JAV nesitiki, kad tai pakeistų ISIS veikimo užmojus ar operacinius gebėjimus, nes esama ir kitų lyderių.