Pasaulyje

2016.05.15 16:36

Per demonstraciją Vokietijoje suimta 120 aplinkosaugos aktyvistų

BNS2016.05.15 16:36

Vokietijos rytuose po šeštadienį kilusių susidūrimų tarp policijos pajėgų ir aplinkosaugos aktyvistų buvo suimta 120 žmonių, sekmadienį pranešė šalies policija.

Jos atstovės teigimu, susidūrimai įvyko Lauzice, kur maždaug 300 demonstrantų įsiveržė į anglimis kūrenamą „Schwarze Pumpe“ elektrinę, priklausančią Švedijos valstybinei energetikos milžinei „Vattenfall“.

Šis protestas buvo dalis „Greenpeace“ ir kitų aplinkosaugos grupių organizuotos kampanijos „Break Free“ dalis. Šios įvairiose šalyse, įskaitant JAV, Kanadą ir Braziliją, vykdomos kampanijos metu protestuojama prieš iškastinio kuro naudojimą.

Anksčiau šį mėnesį pradėta kampanija šį savaitgalį baigiama Vokietijoje.

Vokietijos policijos teigimu, grupė aktyvistų užpuolė „Vattenfall“ apsaugininkus, išvertė tvorą ir įsiveržė į gamyklos teritoriją. Bandant suimti buvo sužeisti du protestuotojai, kurie nugabenti į ligoninę.

Tačiau koalicijos prieš branduolinės energijos ir anglių naudojimą „Ende Gelaende“ atstovė sakė, jog kaip tik policininkai pradėjo smurtauti po to, kai protestuotojai norėjo palikti gamyklos teritoriją.

„Ende Gelaende“ nariai nuo penktadienio yra užblokavę „Welzow-Sued“ anglių kasyklą, jiems pavyko sutrukdyti kelių anglies partijų pristatymą į „Schwarze Pumpe“ elektrinę. Dėl to ši turėjo sumažinti savo gamybos apimtis.

Šiuo metu protestuotojai tariasi, kiek dar laiko tęsti demonstraciją, sakė „Ende Gelaende“ atstovė.

Visas savo branduolines elektrines iki 2022 metų ketinanti uždaryti Vokietija 42 proc. elektros energijos vis dar pasigamina degindama anglis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.