Pasaulyje

2016.05.15 13:53

Venesuelos prezidentas liepė nacionalizuoti „buržuazijos paralyžiuotas“ gamyklas

BNS2016.05.15 13:53

Venesuelos prezidentas Nicolas Maduro šeštadienį pranešė apie naujas antikrizines priemones – savo dekretu jis liepė nacionalizuoti „buržuazijos paralyžiuotas“ gamyklas ir sulaikyti jų savininkus.

Prezidentas taip pat liepė surengti kariuomenės pratybas, kad būtų „pasiruošta bet kokiam scenarijui“.

Toks įsakas buvo išleistas praėjus dienai po to, kai N. Maduro paskelbė nepaprastąją padėtį dėl „užsienio agresijos“, kurią jis kaltina dėl šalį ištikusios ekonominės krizės, privedusios Venesuelą prie žlugimo ribos.

N. Maduro mėgina pažaboti šalį paralyžiavusią recesiją, dėl kurios trūksta maisto, šoktelėjo kainos, kyla riaušių. Taip pat užfiksuota ir plėšikavimo bei linčiavimo atvejų.

Penktadienį dėl krizės šalyje Venesuelos prezidentas apkaltino Jungtines Valstijas, kurios esą destabilizuoja šalį „Venesuelos dešiniųjų fašistų“ liepimu.

„Turime imtis visų priemonių susigrąžinti gamybinius pajėgumus, kuriuos paralyžiavo buržuazija, – sakė jis šeštadienį Karakase kreipdamasis į savo rėmėjus. – Bet kas, kas stabdys gamybą siekdamas sabotuoti valstybę, turi išvykti arba bus surakintas antrankiais ir įmestas į kalėjimą.“

Apie nacionalizavimą N. Maduro prakalbo po to, kai didžiausia Venesueloje maisto produktų ir alaus gamybos kompanija „Polar Group“ pranešė stabdanti alaus gamybą, nes dėl netinkamų valdžios sprendimų nebegalinti importuoti miežių alui daryti.

Keturios kompanijai priklausančios alaus daryklos pagamina 80 proc. vietos rinkoje suvartojamo alaus. Bendrovė priklauso milijardieriui Lorenzo Mendozai, kuris yra nesutaikomas N. Maduro kritikas.

Venesuelos prezidentas kaltina šį verslo magnatą prisidėjus prie „ekonominio karo“ prieš jo vyriausybę ir ginant JAV interesus.

Populiariausi