Pasaulyje

2016.05.14 18:02

Pirmąkart JAV karinei teritorijai vadovaus moteris

Jungtinės Amerikos Valstijos pirmą kartą istorijoje vienos iš devynių karinių teritorijų vairą atiduoda moteriai. Generolė Lori Robinson nuo šiol vadovaus Šiaurinei teritorijai. Didžiausia grėsme Amerikai ji laiko Rusiją.

Iki šiol moterų generolių Amerikos kariuomenėje buvo, bet jos paprastai vadovaudavo tik kokioms nors atskiroms pajėgoms, pavyzdžiui, oro pajėgoms Ramiajame vandenyne, kaip iki šiol tai darė generolė L. Robinson. Visai karinei teritorijai, kurių amerikiečiai turi devynias, moteris vadovauja pirmą kartą. Duris į Šiaurinės teritorijos vadovės postą jai atvėrė pernykštė valdžios reforma, panaikinusi apribojimus moterims.

„Lori sugeba vadovauti, įkvėpti ir užsitarnauti pajėgų pagarbą. Ji supranta, kad ir kokios išmanios bei galingos būtų mūsų technologijos, svarbiausią vaidmenį visada vaidina žmogus“, – sakė JAV gynybos sekretorius Ashas Carteris.

Šiaurinėje karinėje teritorijoje amerikiečiai bendradarbiauja su Kanada. Vadovaudama teritorijai L. Robinson žada skirti daug dėmesio vidaus ekstremistų grėsmei, tačiau didžiausia grėsme Jungtinėms Valstijoms ji laiko Rusiją.

„Niekada nepamiršiu, kad mano svarbiausia atsakomybė yra ginti tėvynę ir saugoti tautą, mūsų valstybės galias ir veiksmų laisvę“, – teigė L. Robinson.  

Tarp trisdešimt devynių aukščiausio rango Jungtinių Valstijų generolų – trys moterys. L. Robinson – viena jų. Šiemet žurnalas „Times“ ją įtraukė į įtakingiausių pasaulio žmonių šimtuką.