Naujienų srautas

Pasaulyje2016.05.14 10:19

„Pfizer“ uždraudė naudoti savo preparatus egzekucijoms

ELTA 2016.05.14 10:19

Jungtinių Valstijų farmacijos milžinė „Pfizer“ uždraudė naudoti savo preparatus mirtinoms injekcijoms, tokį savo sprendimą grįsdama doroviniais sumetimais, informuoja BBC.

Kaip teigiama bendrovės pareiškime, jos preparatai skiriami žmogaus gyvybei gelbėti. „Pfizer“ griežtai pasisako prieš savo produkcijos naudojimą vykdant mirties bausmę.

Dėl tokio bendrovės sprendimo JAV penitenciarinė sistema gali netekti paskutinio preparatų, naudojamų egzekucijoms, šaltinio. Per 20 JAV ir Europos farmacijos bendrovių jau įvedė panašius apribojimus savo produkcijos naudojimui.

„Pfizer“ ketina apriboti septynių preparatų, kurie galėtų būti naudojami kaip mirtinų injekcijų komponentai, pardavimus, taip pat griežtai kontroliuoti priežastis, dėl kurių perkami tokie preparatai.

Žmogaus teisių gynėjų grupės jau seniai pasisako prieš medikamentų naudojimą egzekucijoms.

Kadangi farmacijos bendrovės atsisako pardavinėti valstijoms preparatus egzekucijoms, valdžia ieško alternatyvių būdų šioms medžiagoms gauti arba keičia mirtinas injekcijas kitais egzekucijos metodais.

2014 metais vienas kalinys Oklahomoje mirė tik praėjus 43 minutėms po to, kai buvo suleista mirtina injekcija, nes į jo organizmą patekusi preparatų kombinacija anksčiau nė karto nebuvo testuota.

Bendrovė „Pfizer“ buvo įkurta JAV 1849 metais ir šiuo metu yra viena iš pasaulinių farmacijos pramonės lyderių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi