Pasaulyje

2016.05.13 19:49

„Die Welt“: ekonominiai sunkumai temdo politinį R. T. Erdogano triumfą

ELTA 2016.05.13 19:49

Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano, pasiekusio susitarimą su ES atšaukti vizas, triumfą temdo ekonominiai sunkumai, su kuriais susidūrė Turkija, apie tai rašoma Vokietijos laikraštyje „Die Welt“.  

Svarbiausiu valiutinių pajamų šaltiniu šalyje ilgą laiką buvo turizmas, tačiau jis išseko.

„Didėjanti teroro aktų tikimybė ir R. T. Erdogano, kaip politinio avantiūristo, elgesys jau ne pirmą mėnesį neigiamai atsiliepia užsienio turistų srautams į Turkiją“, – rašo laikraštyje publikuoto straipsnio autoriai.

Per šių metų kovą, palyginti su praėjusių metų kovu, turistų skaičius nukrito beveik 13 proc. Tokį žymų turistų sumažėjimą daugiausia lėmė tai, kad „Turkijai boikotą paskelbė dvi jai svarbios turizmo prasme šalys – Rusija ir Vokietija, drauge aprūpinančios Turkiją net 9 mln. poilsiautojų per metus.“

Dar 2014 metais Rusijos turistų Turkijoje buvo 4,5 mln., ir dauguma šių svečių – gana pasiturintys. Dabar apie tokius skaičius nė kalbos negali būti. Turkijai numušus Rusijos karinį lėktuvą prie sienos su Sirija, Kremlius įvedė sankcijas, draudžiančias kelionių turų į Turkiją pardavimus.

Šių metų kovą į Turkiją ilsėtis atvyko tik 24 tūkst. rusų, tai yra 60 proc. mažiau nei tą patį 2015 metų mėnesį.

Vokiečių turistų srautai į Turkiją taip pat sumažėjo – anksčiau Turkiją kasmet aplankydavo po 5,5 mln. žmonių kasmet. Vasarį, tai yra po Stambule įvykdyto teroro akto, turistinės bendrovės TUI vadovas pranešė apie 40 proc. smukusius kelionių turų į Turkiją užsakymus. Kitos kelionių agentūros pastebi panašias tendencijas.

Turkijos oro linijų statistika taip pat liudija apie apgailėtiną padėtį šalies turizmo sektoriuje: šią savaitę oro linijos paskelbė apie didžiausius ketvirtinius nuostolius bent jau nuo 1999 metų. 421 mln. dolerių nuostolius lėmė nepilnai užpildyti lėktuvai.