Naujienų srautas

Pasaulyje2016.05.13 16:34

Popiežius Armėnijoje aplankys genocido memorialą

BNS 2016.05.13 16:34

Popiežius Pranciškus, lankydamasis Armėnijoje kitą mėnesį, užsuks į pagrindinį armėnų genocido memorialą, patvirtino penktadienį Vatikanas, atskleisdamas šios kelionės programą.

Popiežius bus Armėnijoje birželio 24–26 dienomis. Jau per pirmąjį savo budėjimą šeštadienio rytą, birželio 25 dieną, jis aplankys Cicernakaberdo memorialą, bet jo kalbos prie šio objekto programoje nenumatyta.

Pranciškus supykdė Turkiją pernai, pasakęs, kad prieš šimtmetį vykusios masinės armėnų žudynės buvo „genocidas“.

Turkija vengia šio termino, kai kalbama apie žūtis dėl pilietinės nesantaikos, armėnams 2015 metais sukilus prieš Osmanų imperijos valdytojus ir susivienijus su įsiveržusiomis Rusijos pajėgomis.

Pranciškus yra antrasis popiežiu, apsilankantis nepriklausomoje Armėnijoje po Sovietų Sąjungos griūties. 2001 metais čia lankėsi popiežius Jonas Paulius II.

Ši Pranciškaus kelionė taip pat bus viena iš virtinės pastarojo meto apsilankymų Europos pakraščio valstybėse, kur katalikai sudaro mažumą gyventojų; anksčiau jis lankėsi Albanijoje ir Bosnijoje.

Tarp armėnų krikščionių daugiausia yra ortodoksų, kurie sudaro daugumą šalies gyventojų. Armėnija yra pirmoji valstybė, kuri dar 301 metais krikščionybę paskelbė valstybine religija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi