Naujienų srautas

Pasaulyje2013.03.15 17:23

Vatikanas paneigė, kad popiežius tylėjo dėl žmogaus teisių pažeidimų

ELTA 2013.03.15 17:23

Vatikanas penktadienį griežtai atmetė kritikų iš Argentinos teiginius, kad popiežius Pranciškus tylėjo, kai šalį valdžiusi karinė chunta sistemingai pažeidinėjo žmogaus teises, skelbia BBC.

Vatikanas penktadienį griežtai atmetė kritikų iš Argentinos teiginius, kad popiežius Pranciškus tylėjo, kai šalį valdžiusi karinė chunta sistemingai pažeidinėjo žmogaus teises, skelbia BBC.

Vatikano atstovas Federico Lombardi reporteriams sakė, kad kaltinimai „turi būti aiškiai ir griežtai paneigti“. Jis pridūrė, kad kaltinimus meta „prieš dvasininkus nusistatę kairiųjų pažiūrų elementai, kurie naudojami Bažnyčiai pulti“.

Buvusio Buenos Airių arkivyskupo Jorge Mario Bergoglio kritikai teigia, kad jis neapsaugojo kunigų, kurie pasipriešino diktatūrai per 1976–1983 metų „purvinąjį karą“ ir kad jis per mažai atskleidė apie bažnyčios bendrininkavimą karinės diktatūros metais. Popiežius Pranciškus Argentiną valdant karinei chuntai vadovavo šalies jėzuitams. Du kunigai, kuriuos karinė vyriausybė pagrobė, sakė, kad J. M. Bergoglio jų neapsaugojo.

„Šiuo klausimu niekuomet nebuvo konkrečių ir įtikimų kaltinimų. Argentinos teisėtvarka kartą jį apklausė (...), bet jam niekuomet nebuvo pareikšti jokie kaltinimai“, – sakė F. Lombardis.

„(...) Yra daug pareiškimų, rodančių kaip J. M. Bergoglio bandė apsaugoti daug žmonių karinės diktatūros metu. Jo vaidmuo labai aiškiai nurodomas“, – teigė atstovas.

Kai kurie Argentinos žmogaus teisių aktyvistai abejoja J. M. Bergoglio, kuris trečiadienį buvo išrinktas popiežiumi, moraline reputacija. Argentinos katalikų bažnyčios reputacija buvo suteršta kelių aukšto rango dvasininkų ryšiais su karine chunta, kuri pagrobė ir nužudė apie 33 tūkst. kairiųjų. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi