Naujienų srautas

Pasaulyje2016.05.13 09:31

Britanija giria pažangą pasaulinėje kovoje su korupcija, bet gina mokesčių rojus

BNS 2016.05.13 09:31

Paukštienos perdirbimo įmonių darbuotojai JAV nuolat neišleidžiami į tualetą ir, dirbdami prie konvejerių, net yra priversti dėvėti sauskelnes, parodė „Oxfam America“ atliktas tyrimas.

Sektoriuje dirba 250 tūkst. darbuotojų ir „absoliuti jų dauguma“, pasiprašę leidimo nueiti į tualetą, yra ignoruojami, sulaukia pašaipų ar net grasinimų dėl atleidimo, nurodoma labdaros organizacijos JAV padalinio tyrimo ataskaitoje.

„Darbuotojams neleidžiama patenkinti vieno pagrindinių žmogaus poreikių. Stovėdami prie konvejerio, jie šlapinasi ir tuštinasi, tad darbe dėvi sauskelnes“, – rašoma ataskaitoje.

Joje taip pat nurodoma, kad darbuotojai darbe dažnai geria pavojingai mažai skysčių, kenčia skausmą ir nepatogumą. Jiems taip pat kyla rimtų sveikatos sutrikimų pavojus.

Ataskaitoje labdaros organizacija cituoja anonimiškus šaltinius „Tyson Foods“, „Perdue Farms“, „Pilgrim's Pride“ ir „Sanderson Farms“, kurios kartu turi 100 tūkst. darbuotojų ir valdo 60 proc. šio šalies sektoriaus.

„Tyson“, viena didžiausių pasaulyje paukštienos įmonių, išplatino pranešimą, kuriame patikino, jog savo gamyklose „netoleruos atvejų, kai darbuotojams neleidžiama nueiti į tualetą“, ir pridūrė, jog atlieka patikrinimus, siekdama „nustatyti, ar laikomasi įmonės pozicijos dėl tualeto pertraukėlių“.

Tuo tarpu „Oxfam“ cituoja 266 darbuotojų Alabamoje apklausą, kurią atliko su diskriminacija kovojantis centras „Southern Poverty Law Center“. Šios apklausos duomenimis, „beveik 80 proc. pareiškė, jog neišleidžiami į tualetą, kai jiems prireikia tokios pertraukėlės“.

„Minesotoje neseniai atliktos apklausos duomenimis, 86 proc. apklaustų darbuotojų pareiškė, jog gauna mažiau nei dvi tualeto pertraukėles per savaitę“, – rašoma „Oxfam“ ataskaitoje.

Meistrai neleidžia darbuotojams pasitraukti nuo konvejerių, nes yra spaudžiami palaikyti gamybą atitinkamame lygyje arba vykdyti dienos gamybos kvotas, nurodoma ataskaitoje.

„Nors paukštienos perdirbimo pramonė šiandien gauna rekordinį pelną ..., gyvenimo gamyklose tikrovė tebėra niūri ir pavojinga“, – rašoma ataskaitoje. „Darbuotojai gauna mažas algas, dažniau susižaloja ir serga, pluša sunkiomis sąlygomis ir beveik neturi galimybių pareikšti savo nuomonę darbo vietoje.“

Kad gamyba nesutriktų, „Oxfam“ ragina įmones naudoti pakaitinius darbuotojus, kurie pakeistų nuolatinius darbuotojus, kai šiems reikia atsitraukti nuo konvejerio.

„Tyson Foods“ pranešė, jog jau susitiko su „Oxfam“ atstovais ir šį prašymą jau įvykdė. Tuo tarpu kitos trys įmonės šios ataskaitos kol kas nekomentavo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi