Pasaulyje

2016.05.12 20:24

M. Temeras oficialiai pradėjo eiti Brazilijos prezidento pareigas

ELTA 2016.05.12 20:24

Michelas Temeras ketvirtadienį pasirašė potvarkį dėl laikino Dilma Rousseff nušalinimo nuo Brazilijos prezidento pareigų ir oficialiai pradėjo eiti valstybės vadovo pareigas. Atitinkamus kadrus parodė televizijos kanalas „Globo“.  

Manoma, kad savo pirmąją kalbą naujame poste M. Temeras, iki šiol ėjęs viceprezidento pareigas, pasakys apie 15 valandą vietos laiku (21 valandą Lietuvos laiku).

Anksčiau ketvirtadienį Brazilijos Federalinis Senatas (parlamento aukštieji rūmai) 55 balsais prieš 22 pritarė pasiūlymui tęsti D. Rousseff apkaltą. Todėl ji buvo laikinai nušalinta nuo valstybės vadovo pareigų.

Per laikotarpį, neviršijantį 180 dienų, senatoriai turi išnagrinėti kaltinimus, kuriuos D. Rousseff pateikė apkaltos proceso iniciatoriai. Jeigu aukštųjų rūmų nariai nesutiks su šiais argumentais, ji grįš į savo postą. Priešingu atveju M. Temeras liks valstybės vadovo poste iki 2018 metų rinkimų. Kad D. Rousseff būtų galutinai nušalinta nuo pareigų, reikia, kad šią iniciatyvą paremtų mažiausiai du trečdaliai senatorių.

Prezidentė kaltinama tuo, kad ji 2014 metais skolinosi pinigų valstybiniuose bankuose biudžeto išlaidoms finansuoti, slėpdama Brazilijos ekonomikos problemų mastą, kad padidintų savo šansus laimėti valstybės vadovo rinkimus.