Naujienų srautas

Pasaulyje2016.05.16 16:35

Prancūzai JAV kompanijai pastatė didžiausią pasaulyje kruizinį laivą

BNS 2016.05.16 16:35

Sen Nazere, Atlanto vandenyno pakrantėje, įsikūrusiame mieste veikiančioje „STX France“ laivų statykloje pastatytas didžiausias pasaulyje kruizinis laivas, kuris netrukus bus pristatytas užsakovei – JAV bendrovei „Royal Caribbean Cruises Ltd“.

66 metrų pločio kruizinis laivas, pavadintas „Harmony of the Seas“, yra plačiausias kada nors pastatytas laivas. Jo ilgis siekia 362 metrus ir ilgiu laivas lenkia Eifelio bokšto aukštį.

Pastatyti į milžiną kainavo beveik 1 mlrd. eurų. Jame yra įrengta 16 denių, o laivu galės plaukti 6360 keleivių ir 2100 įgulos narių.

Ketvirtadienį Sen Nazere buvo surengta oficiali laivo perdavimo ceremonija. Prancūzijos uostą laivas paliks sekmadienį, jeigu leis oro sąlygos, ir plauks į Pietų Anglijos miestą Sautamptoną, o iš ten gegužės 22 d. jis vyks į savo oficialiai pirmą kelionę į Barseloną.

Kruiziniame laive „Harmony of the Seas“ yra įrengta dešimties aukštų aukščio čiuožyklą, kuria galima nusileisti nuo viršutinio iki apatinio denio. Laive taip pat rengta kopimo siena, mini golfo aikštynas, bangų simuliatorius, plaukiojančios sukūrinės vonios, kazino ir 1400 vietų teatras.

„Bioniniame bare“ keleiviams gėrimus pilstys du robotai. Laivas net turi savo centrinę gatvę „Central Park“, kurioje galima pasigrožėti 12 000 rūšių augalais.

Šį milžinišką laivą statės 25000 darbininkų, kurie tam skyrė maždaug 10 mln. valandų. Statybos buvo pradėtos 2013 metų rugsėjį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi