Pasaulyje

2016.05.12 12:21

PSO: 80 proc. pasaulio miesto gyventojų kvėpuoja užterštu oru

ELTA2016.05.12 12:21

Ketvirtadienį Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) paskelbtame pranešime įspėjama, kad per 80 proc. pasaulio miestų gyventojų kvėpuoja prastos kokybės oru. Tai didina riziką susirgti plaučių vėžiu ar kitomis gyvybei pavojų keliančiomis ligomis, praneša naujienų agentūra AFP. 

Remiantis PSO duomenimis, labiausiai paveikti yra vargingų šalių miestų gyventojai. Organizacija pabrėžė faktą, kad beveik kiekviename mažas ar vidutines pajamas gaunančios šalies mieste tvyro Jungtinių Tautų (JT) organizacijos standartų neatitinkantis oras. 

„Miestų oro taršos lygis ir toliau didėja, darydamas žalą žmonių sveikatai“, – PSO pranešime teigė organizacijos Visuomenės sveikatos ir aplinkos departamento vadovė. 

Naujausi JT duomenys apie oro taršą rodo visišką oro pablogėjimą pasaulio miestuose ir pabrėžia didėjančią rimtų sveikatos problemų riziką, pavyzdžiui, širdies smūgio ar astmos. 

Tyrime lyginti duomenys, surinkti 67 šalių 795 miestuose tarp 2008 ir 2013 metų. 

Stebėdama žalingų oro teršalų paplitimą, pavyzdžiui, sulfato ir juodųjų anglies dalelių, PSO išsiaiškino, kad apskritai turtingesniuose regionuose – Europoje ir Šiaurės Amerikoje – pagerėjo oro kokybė. Tačiau oro kokybė pablogėjo besivystančiuose regionuose, ypač Artimuosiuose Rytuose ir Pietų Azijoje. 

JT organizacija teigia, kad lauko ore esantys teršalai per metus sukėlė daugiau nei 3 mln. ankstyvų mirčių. 

Labiausiai užteršti miestai – Indijos sostinė Naujasis Delis, Egipto sostinė Kairas ir Bangladešo sostinė Daka.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt