Pasaulyje

2021.03.14 09:17

Pentagono vadovas: santykiai su Azijos šalimis yra būdas atgrasyti Kiniją

ELTA2021.03.14 09:17

JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas paskelbė ketinantis vykti į Aziją ir sustiprinti karinį bendradarbiavimą su Amerikos sąjungininkais bei užtikrinti „patikimą Kinijos atgrasymą“.

L. Austinas į Aziją vyks per Havajus, kur įsikūręs JAV kariuomenės Indijos ir Ramiojo vandenyno štabas. Tai bus pirmasis jo vizitas į užsienį po to, kai jis buvo paskirtas Pentagono vadovu.

„Šis vizitas yra apie aljansus ir partnerystes“, – žurnalistams prieš vizitus, kurių metu susitiks su kolegomis iš Japonijos, Indijos ir Pietų Korėjos, sakė L. Austinas.

„Jis taip pat yra apie pajėgumų stiprinimą“, – pridūrė pareigūnas, primindamas, kad, kol JAV kovojo su džihadistais Artimuosiuose Rytuose, Kinija sparčiai modernizavo savo kariuomenę.

„Konkurencinis pranašumas, kurį mes turėjome, aižėja. Mes vis dar jį turime, tačiau ateityje privalome jį didinti“, – teigė L. Austinas.

„Mūsų tikslas yra užtikrinti, kad turėtume pajėgumus ir operatyvinius planus sukurti patikimą Kinijos ar dar ko nors, kas norėtų galynėtis su JAV, atgrasymą“, – pareiškė JAV gynybos sekretorius.

Prie L. Austino Tokijuje ir Seule prisijungs JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas.

„Vienas iš dalykų, kurių siekiame mes su valstybės sekretoriumi, yra pradėti stiprinti šiuos aljansus. Turime klausyti ir mokytis, suprasti jų poziciją“, – sakė L. Austinas.

Vizitas į Azijos šalis vyks po JAV, Indijos, Japonijos ir Pietų Korėjos „ketvertuko“ viršūnių susitikimo. Šis neformalus šalių aljansas yra skirtas atsverti augančią Kinijos įtaką Azijoje.

A. Blinkenas kartu su prezidento Joe Bideno patarėju nacionalinio saugumo klausimais Jake'u Sullivanu Ankoridže kovo 18 d. susitiks su Kinijos atstovais Wang Yi ir Yang Jiechi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt