Naujienų srautas

Pasaulyje2016.05.11 20:52

Britanijos iždo kancleris: pasitraukę iš ES britai gyventų daug skurdžiau

ELTA 2016.05.11 20:52

Jungtinės Karalystės gyventojai imtų gyventi daug skurdžiau, jeigu šalis nuspręstų pasitraukti iš Europos Sąjungos po birželį vyksiančio referendumo. Tai trečiadienį pareiškė Didžiosios Britanijos iždo kancleris George`as Osborne`as.

„Situacija gali tapti išties labai sunki, kai visi mes imsime gyventi daug skurdžiau nei iki šiol“, - kalbėjo G. Osborne`as. Pasak jo, „Brexit“ atveju Jungtinei Karalystei gresia mokėjimo balanso krizė, o finansinis stabilumas šalyje gali būti sugriautas. „Šis scenarijus jau dabar svarstomas visame pasaulyje“, - pridūrė iždo kancleris.

Kiek anksčiau G. Osborne`as teigė, kad „Brexit“ atveju šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) nuosmukis prilygtų 4,3 tūkst. svarų (6,1 tūkst. dolerių) kiekvienos britų šeimos metinių pajamų nuosmukiui.

„Iždo ministerijos analizė rodo, kad, pasirinkus bet kokias galimas alternatyvas britų narystei ES, mūsų ekonomika būtų mažiau atvira ir mažiau tarpusavyje susijusi ne tik su Europa, bet ir – ir tai labai svarbu pabrėžti – su visu likusiu pasauliu. Prekybos apimtys būtų mažesnės, būtų mažiau investicijų, mažiau verslo“, – teigė politikas.

Referendumas dėl tolesnės šalies narystės Europos Sąjungoje (ES) vyks birželio 23 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi