Naujienų srautas

Pasaulyje2016.05.11 17:05

Latvijos prezidentas: ES migracijos politika nepasiteisino

ELTA 2016.05.11 17:05

Europos Sąjungos migracijos politika nepasiteisino, kadangi prieglobsčio prašytojų srautas nemažėja. Tai trečiadienį pareiškė Latvijos prezidentas Raimondas Vėjuonis.

„ES migracijos politika nepasiteisino. Mes kasdien matome, kad prieglobsčio Europoje ieškančių žmonių srautas neišsenka, reikia rasti sprendimą jam apriboti“, – sakė R. Vėjuonis. Jis paragino įvykdyti ankstesnius susitarimus dėl ES išorinių sienų apsaugos stiprinimo, taip pat dėl prieglobsčio ieškotojų repatriacijos mechanizmų.

Pasak prezidento, Latvija pasirengusi priimti pabėgėlius, bet tik remdamasi savanoriškumo principu. „Mes esame prieš privalomų kvotų įvedimą ir labai santūriai žiūrime į baudų už atsisakymą priimti prieglobsčio ieškotojus taikymą“, – pridūrė R. Vėjuonis.

Gegužės pradžioje pasirodė pranešimų, jog Europos Komisija ketina svarstyti galimybę įvesti mokestį šalims, atsisakančioms priimti pagal nustatytas kvotas atvykusius į Europos Sąjungą pabėgėlius, bauda gali sudaryti apie 250 tūkstančių eurų už žmogų.

Latvija sutiko iki 2017 metų pabaigos priimti 531 pabėgėlį iš Artimųjų Rytų ir Afrikos šalių. Naujausiais sociologų duomenimis, valdžios sprendimui priimti migrantus nepritaria 76,6 procento Latvijos gyventojų. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi