Pasaulyje

2016.05.11 22:00

Vengrijoje varžosi geriausi Europos virtuvės šefai

BNS2016.05.11 22:00

Kol pasaulis laukia Rio de Žaneire įvyksiančių olimpinių žaidynių, vienerios, tiesa, ne olimpinės, jau vyksta Budapešte. Jose varžosi ne sportininkai, o geriausi Europos virtuvės šefai. Daugelio tikslas – sulaukti įvertinimo ir atsidurti geriausių restoranų Michelino gide.

„Bocuse d‘Or“ konkursas dažnai vadinamas kulinarijos olimpinėmis žaidynėmis. Kas dvejus metus konkurso finalinis etapas rengiamas Prancūzijoje, Lione. Bet pusfinaliai – taip pat didelis įvykis, tad Budapeštas didžiuojasi sulaukęs 20 virtuvės virtuozų iš visos Europos.

Tiesa, kai kuriems į konkursą niekur toli vykti neteko – rungėsi Budapešte įsikūrusio „Onyx“ restorano, kuris jau penkerius metus didžiuojasi Michelino žvaigžde, komanda. Daugelis šefų savo meistriškumą ir kūrybingumą konkursuose demonstruoja būtent siekdami šių žvaigždžių, nes tai visuotinamai pripažįstamas kokybės ženklas.

„Kai tavo įstaiga gauna žvaigždę, daugiau dėmesio pradedi kreipti į produktų kokybę, tampi reiklesnis, naudoji brangesnius ingredientus, siunti kolegas mokytis, jie ir uždirba daugiau. Tačiau visa tai atsispindi kainose“, – pasakoja „Onyx“ restorano direktorė Katalin Pinter.

Bet Budapešto vicemerė sako, kad Vengrijoje tos kainos net ir geriausiuose restoranuose vis dar labai konkurencingos.

„Kai Budapešte atsirado Michelino žvaigždžių turinčių restoranų, vis daugiau turistų atvyksta čia tiesiog pavakarieniauti – šiuose nuostabiuose restoranuose tarptautiniais standartais – labai prieinamos kainos“, – džiaugiasi Budapešto vicemerė Alexandra Szalay-Bobrovniczky.

Turbūt prestižiškiausio restoranų gido pirmąjį leidimą broliai Michelinai publikavo daugiau kaip prieš šimtą metų. Tai buvo rekomendacijos automobilininkams, kur kelyje pavalgyti ir pernakvoti, o tikrasis padangų gamintojų tikslas – padidinti automobilių, o tuo pačiu ir padangų paklausą, mat Prancūzijoje tuo metu nebuvo nė 3 tūkstančių mašinų.

Dabar Michelino žvaigždėmis įvertinti restoranai jau lankomi ne važiuojant pro šalį, o patys tampa kelionės tikslu.

Keliautojai gurmanai žino, kad Vengrijoje tikrai galima rasti ne tik guliašo. Jau penki Vengrijos sostinės restoranai puikuojasi Michelino žvaigždėmis, tad šiomis dienomis vykstantis kulinarijos konkurso pusfinalis – tikrai ne vienintelis renginys, viliojantis ieškančius išskirtinės virtuvės meistrystės.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.