Pasaulyje

2016.05.10 20:39

Vokietijoje atmesta Turkijos prezidento pretenzija dėl žiniasklaidos grupės boso

BNS 2016.05.10 20:39

Vokietijos teismas antradienį atmetė Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano bandymą pasiekti uždraudimą vokiečių žiniasklaidos gigantės „Axel Springer“ boso atžvilgiu, plečiantis ginčui dėl žodžio laisvės.

R. T. Erdoganas siekė teismo uždraudimo „Axel Springer“ vadovui Mathiui Doepfneriui pakartotinai paremti televizijos satyriką, šiurkščiai įžeidusį turkų lyderį.

Teisinių veiksmų buvo imtasi M. Doepfneriui viename žiniasklaidos grupės laikraštyje paskelbus atvirą laišką, kuriame jis išreiškė paramą garsiam komikui Janui Boehmermannui , viename eilėraštyje apkaltinusiam R. T. Erdoganą zoofilija ir vaikų pornografijos žiūrėjimu.

Tačiau teismas atmetė R. T. Erdogano prašymą, remdamasis „konstituciškai garantuota atsakovo teise į raiškos laisvę“.

„Kai kyla potencialus konfliktas tarp pagrindinės teisės į raiškos laisvę ir ieškovo asmeninių teisių, Doefpneriui yra leistina viešai reikšti nuomonę šiuose kontroversiškuose debatuose“, – sakė Kelno teismo atstovė Christina Harpering.

Satyriko J. Boehmermanno „Šmeižikiškas eilėraštis“ per nacionalinę televiziją kovo pabaigoje sukėlė diplomatinę audrą ir ginčą dėl žodžio laisvės.

Per transliaciją J. Boehmermannas džiugiai pripažino, kad jo eilėraščiu nepaisoma Vokietijos teisinių ribų dėl žodžio laisvės ir kad jis yra sumanytas kaip provokacija.

Savo laiške „Axel Springer“ bosas stojo komiko pusėn ir pareiškė: „Mane jūsų eilėraštis paveikė. Garsiai kvatojausi.“