Pasaulyje

2016.05.10 20:49

Turkija: per sprogimą Dijarbakyro centre nukentėjo mažiausiai 15 žmonių

BNS 2016.05.10 20:49

Turkijos neramiame pietrytiniame Dijarbakyro mieste antradienį užminuotam automobiliui sprogus prie policijos mašinos, trys žmonės žuvo, o dar mažiausiai 42 buvo sužeisti, pranešė pareigūnai.

Sprogimas, kurio taikinys buvo šarvuotas miniautobusas, vežęs asmenis, sulaikytus dėl įtarimų „teroristine veikla“, nugriaudėjo šio kurdiško miesto centriniame Bahlaro rajone, sakoma regiono gubernatoriaus pranešime.

Valstybinė Anatolijos naujienų agentūra dėl išpuolio apkaltino uždraustą uždrausta Kurdistano darbininkų partiją (PKK).

Kaip nurodoma, policija vežė septynis žmones, kurie buvo anksčiau sulaikyti dėl įtarimų, kad jie gali būti PKK nariai, atlikti įprastinio sveikatos patikrinimo.

Pranešime nurodyta, kad per sprogimą iš pradžių nukentėjo 45 žmonės – 12 policininkų ir 33 civiliai asmenys, kurie incidento metu sėdėjo pakelės arbatinėje.

Vėliau trys žmonės mirė nuo žaizdų ligoninėje, priduriama pranešime, tačiau nepatikslinama, ar žuvusieji yra policininkai, ar civiliai žmonės.

Dijarbakyre ir jo regione pastaraisiais mėnesiais PKK įvykdė ne vieną panašią ataką, kariuomenei tęsiant pastangas užgniaužti kurdų kovotojų puolimą.