Pasaulyje

2016.05.10 17:59

Buvęs Šiaurės Korėjos kariuomenės vadas tebėra gyvas

BNS 2016.05.10 17:59

Buvęs Šiaurės Korėjos vyriausiasis kariuomenės vadas, apie kurio egzekuciją buvo pranešęs Seulas, iš tiesų yra gyvas ir užima net kelis aukštus postus, antradienį informavo Šiaurės Korėjos žiniasklaida.

Ši naujiena atskleidė dar vieną skaudžią Pietų Korėjos žvalgybos, kuri dažnai gauna klaidingos informacijos apie savo šiaurinę priešininkę, klaidą. Ji taip pat rodo, kad net profesionalioms žvalgybos tarnyboms sunku išsiaiškinti, kas iš tiesų vyksta šios vienos slapiausių pasaulio šalių politinėje scenoje.

Ri Yong Gilas, kuris buvo laikomas vienu ištikimiausių Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno patikėtinių, vasario mėnesį nedalyvavo dviejuose nacionaliniuose susirinkimuose. Vėliau Seulo žvalgybos pareigūnai pranešė, kad šalies vadovo nurodymu už korupciją bei kitus nusikaltimus jam buvo įvykdyta egzekucija.

Pranešimai apie valymus, egzekucijas ir dingimus, kurių dalis buvo patvirtinti, o kiti – ne, tapo įprastomis naujienomis po to, kai Kim Jong Unas perėmė valdžią po savo tėvo Kim Jong Il mirties 2011 metų gruodį. Užsienio ekspertai mano, kad taip jis siekia sutvirtinti savo valdžią.

Pietų Korėjos pranešimą apie Ri Yong Gilo egzekuciją vėliau vasarį netiesiogiai patvirtino Pchenjano valstybinė Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA), pranešdama, kad šalis turi naują kariuomenės vyriausiąjį vadą.

Ri Yong Gilo pavardė nepasirodė nė viename užsieniui prieinamame KCNA pranešime iki antradienio, kai buvo paskelbta, kad sąraše tų, kurie buvo paskirti užimti aukštus postus per ką tik pasibaigusį Korėjos darbo partijos suvažiavimą, yra asmuo, pavarde Ri. Partijos suvažiavimas, kuris įvyko po 36 metų pertraukos, baigėsi pirmadienį pranešimais apie darbuotojų ir organizacinius pakeitimus.

Remiantis KCNA, Ri Yong Gilui atiteko trys postai: jis bus partijos Centro Komiteto narys, šio komiteto Politinio biuro papildomas narys ir partijos Centrinės kariuomenės komisijos narys.

Seulo Susivienijimo ministerija antradienį sakė, kad išnagrinėjusi Šiaurės Korėjos valstybinės žiniasklaidos publikuojamas nuotraukas ir vaido įrašus iš partijos suvažiavimo ji gali patvirtinti, kad šis pareigūnas vėl eina viešas pareigas.

Pietų Korėjos žiniasklaida pranešė, kad už ankstesnius pranešimus apie Ri Yong Gilo egzekuciją yra atsakingi Seulo žvalgybos pareigūnai, nors Nacionalinė žvalgybos tarnyba – pagrindinė Pietų Korėjos žvalgybos agentūra – atsiribojo nuo šios klaidos teikdama, jog apie Ri Yong Gilą niekada nebuvo atskleidusi jokios informacijos.