Naujienų srautas

Pasaulyje2016.05.10 16:00

Pasitraukus Austrijos kancleriui, ieškoma naujo lyderio

Austrijos centro kairieji pradeda ieškoti naujo lyderio ir naujos krypties po to, kai pirmą prezidento rinkimų turą triumfavo dešinieji populistai, ir jų kandidatas turėtų nesunkiai laimėti gegužės 22-ąją vyksiantį antrą rinkimų turą. Rekordinis valdančios partijos nepopuliarumas privertė iš posto trauktis kanclerį Wernerį Faymanną.

Socialdemokratai pradeda pavojingą žaidimą, sako analitikai. Kartu su didžiosios koalicijos partnere Liaudies partija jie vyravo Austrijos politikoje nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos. Bet jau per paskutinius visuotinius rinkimus vos surinko daugumą, o apklausos dar prastesnę padėtį žada per 2018-ųjų rinkimus. Dabar rinkėjai pirmenybę teikia prieš imigrantus pasisakančiai euroskeptiškai Laisvės partijai, ir tai dar sykį patvirtino pirmas prezidento rinkimų turas.

„Esmė yra tai – ar šiais sunkiais didelių iššūkių laikais, kai reikia įveikti nedarbą, skatinti konkurencingumą, laikytis socialinio solidarumo ir tvarkingai žmoniškai kovoti su migrantų krize, junti visišką paramą. Ar tave palaiko tavo partija? Atsakymas – ne“, – mintis dėstė atsistatydinęs Austrijos kancleris W. Faymannas.

Politikai naujo lyderio pirmiausia ieško tarp socialdemokratų, minimos dvi pavardės – valstybinės geležinkelių bendrovės vadovas Christianas Kernas ir buvęs nacionalinio transliuotojo ORF vadovas Gerhardas Zeileris.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi