Pasaulyje

2013.03.15 13:27

Rusija pažadėjo ir toliau remti palestiniečių valstybę

ELTA2013.03.15 13:27

Rusijos valdžia ketvirtadienį pažadėjo ir toliau teikti paramą palestiniečiams, kurie siekia įkurti nepriklausomą valstybę ir išspręsti dešimtmečius trunkantį konfliktą su Izraeliu, skelbia „RIA Novosti“.

Rusijos valdžia ketvirtadienį pažadėjo ir toliau teikti paramą palestiniečiams, kurie siekia įkurti nepriklausomą valstybę ir išspręsti dešimtmečius trunkantį konfliktą su Izraeliu, skelbia „RIA Novosti“.

Palestiniečių prezidentas Mahmoudas Abbasas ketvirtadienį Maskvoje susitiko su prezidentu Vladimiru Putinu ir premjeru Dmitrijumi Medvedevu. Tai buvo pirmasis palestiniečių vadovo vizitas Rusijoje nuo tada, kai Jungtinėse Tautose (JT) 2012 metų lapkritį Palestinai buvo suteiktas valstybės stebėtojos ne narės statusas.

V. Putinas pasveikino Palestiną dėl JT statuso ir pareiškė tikįs, kad Rusija ir Palestina išlaikys teigiamą kryptį dvišalių santykių plėtroje.

„Santykiai tarp Rusijos ir Palestinos pagrįsti tvirtais istoriniais ryšiais. Tai neabejotinai padės kurti mūsų santykius šiandien ir ateityje“, – sakė V. Putinas.

Lyderiai akcentavo, jog būtina išplėsti strateginę partnerystę ne tik politikos reikaluose, bet ir ekonomikos srityje. Rusijos ir Palestinos prekyba praėjusiais metais sumažėjo 61,8 proc. – iki 580 tūkst. JAV dolerių, informavo Rusijos ekonominės plėtros ir prekybos ministerija.

V. Putinas ir M. Abasas susitarė apsvarstyti prekybos išplėtimą, turizmo ir investavimo galimybes bei rusų kompanijų dalyvavimą atkuriant Gazos infrastruktūrą ir statant elektrinę Vakarų krante.

D. Medvedevas taip pat akcentavo Rusijos paramą Palestinos valstybei ir žadėjo skatinti taiką Artimuosiuose Rytuose bei ekonominių ir humanitarinių santykių su palestiniečiais plėtrą.

M. Abasas padėkojo Maskvai už „nenuilstančias pastangas padėti išlaikyti taiką regione bei politinę paramą palestiniečiams, siekiantiems nepriklausomos ir laisvos valstybės. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.