Pasaulyje

2016.05.10 15:57

Vokietijos geležinkelio stotyje nudurtas žmogus, dar 3 sužeisti

BNS 2016.05.10 15:57

Netoli Miuncheno esančioje geležinkelio stotyje vienas vokietis antradienį anksti ryte peiliu sužeidė keturis žmones, kurių vienas mirė. Pasak Bavarijos žemės vidaus reikalų ministerijos atstovo, nėra jokių įrodymų, kad užpuolikas turėjo islamistinį motyvą, kaip anksčiau buvo skelbę prokurorai.

„Neturime įrodymų, kad motyvas – islamistinis, bet tyrimas tęsiamas“, – sakė Oliveris Platzeris.

Jo teigimu, išsiaiškinta, kad vyriškis turi psichologinių bei su narkotikais susijusių problemų.

Incidentas įvyko antradienį maždaug 5 val. (6 val. Lietuvos laiku) Grafingo miestelyje, esančiame maždaug už 30 km į rytus nuo Miuncheno, netoli šio miesto vienos iš priemiestinių geležinkelio linijų pabaigos.

Bavarijos žemės vidaus reikalų ministras Joachimas Hermannas sakė, kad užpuolikas, kuris įvardijamas kaip 27 metų Paulis H., yra vokietis, kuris, pasak pareigūnų, yra kilęs iš centrinės Heseno žemės ir nėra iš migrantų šeimos.

Per ankstyvo ryto išpuolį užpuolikas smogė vienam vyrui peiliu traukinyje, kitam – ant platformos, tuomet išėjo iš stoties ir sužalojo dar du netoliese buvusius dviratininkus, pasakojo Bavarijos žemės policijos atstovas spaudai Karlas-Heinzas Segereris naujienų televizijai NTV.

„Tuo metu vietos policija sulaukė skambučio pagalbos numeriu ir į įvykio vietą skubiai atvykę pareigūnai sulaikė tą vyrą“, – sakė policijos atstovas.

Prokuratūros atstovas, Kenas Heidenreichas, nurodė, kad vienas 50 metų vyras mirė ligoninėje nuo sužeidimų, patirtų per išpuolį.

Kiti sužeistieji yra 43, 55 ir 58 amžiaus vyrai, sakė atstovas.

„Pasakė replikų, kurios rodo politinius motyvus“

Vietos žiniasklaida citavo liudininkus, sakiusius, kad tas jaunas vyras per išpuolį šaukė „Allahu akbaru“ („Dievas (visų) didesnis“).

„Užpuolikas nusikaltimo vietoje pasakė replikų, kurios rodo politinius motyvus – tikriausiai islamistinį motyvą, – sakė prokuroro atstovas. – Vis dar aiškinamės, kokios tiksliai buvo tos replikos“.

Policijos atstovas savo ruožtu sakė, jog „negalima atmesti politinio fono“, ir pridūrė, kad areštuotas vyras „nėra labai linkęs bendradarbiauti“.

Mažiausiai viena stoties platforma tikriausiai bus uždaryta bent iki vidurdienio, kai kurie traukiniai vėluoja, pranešė geležinkelių kompanija „Deutsche Bahn“.

„Jokios grėsmės žmonėms nebėra“, – sakė policijos atstovė Michaela Gross.

„Nieko panašaus čia nėra buvę“

Apie 13 tūkst. gyventojų turinčio miesto merė Angelika Obermayr sakė esanti sukrėsta kruvino nusikaltimo.

„Esame visiškai taikus, nedidelis bavariškas miestas Miuncheno regione, – sakė ji televizijai NTV. – Nieko panašaus čia nėra buvę ir tai smarkiai sukrėtė žmones, kurie apie tokius dalykus žino tik iš televizijos.“

„Sunku patikėti, kad čia galėjo nutikti kažkas panašaus“, – pridūrė merė.

Jeigu pasitvirtintų „islamistinis“ šio išpuolio motyvas, tai Vokietijoje tai jau būtų trečia nuo rugsėjo tokio pobūdžio ataka panaudojant peilį.

Pernai rugpjūtį du vokiškai kalbantys džihadistai, sakę, jog priklauso „Islamo valstybei“ (IS), internete paskelbtame egzekucijos vaizdo įraše grasino Vokietijai išpuoliais ir ragino savo „brolius ir seseris“ Vokietijoje bei Austrijoje vykdyti atakas prieš „netikėlius“ šiose šalyse.

Nuo to laiko iki šio antradienio Vokietijoje buvo įvykdytos mažiausiai dvi kruvinos atakos panaudojant peilius, dėl kurių buvo kaltinami islamistai.

Vasario mėnesį 15-metė Safia S. virtuviniu peiliu dūrė į kaklą policininkui šalies šiaurėje esančio Hanoverio geležinkelio stotyje. Prokurorai vėliau sakė, kad šį išpuolį įkvėpė IS.

Pareigūną ji užpuolė per įprastinį patikrinimą; ją sutramdė kitas policininkas.

Federaliniai prokurorai vėliau sakė, kad paauglė „priėmė radikalią užsienio teroristų grupuotės „Islamo valstybė“ džihadistų ideologiją“ ir palaikė kontaktus su vienu IS kovotoju Sirijoje.

Pernai rugsėjį 41 metų irakietis Rafikas Y. peiliu sunkiai sužeidė policininkę Berlyne, o kitas pareigūnas jį nušovė.

Užpuolikas anksčiau kalėjo dėl narystės uždraustoje islamistų grupėje, o 2008 metais buvo nuteistas už atakos Berlyne prieš buvusį Irako premjerą Iyadą Allawi planavimą.