Pasaulyje

2021.03.10 08:14

Naujausia informacija. Merkel prognozuoja dar „tris keturis sunkius mėnesius“ dėl koronaviruso pandemijos Vokietijoje

atnaujinta 21.33
ELTA, BNS2021.03.10 08:14

Vokietijoje sunki padėtis dėl koronaviruso pandemijos išliks maždaug iki liepos mėnesio. Tai trečiadienį pareiškė VFR kanclerė Angela Merkel, bendraudama su šalies gyventojais vaizdo konferencijos formatu.

„Laukia dar trys keturi sunkūs mėnesiai – kovas, balandis, gegužė, birželis“, - sakė Vokietijos vyriausybės vadovė. A. Merkel tikisi, kad jau liepos mėnesį šalies piliečių vakcinacija duos rezultatų.

„Paskui bus kur kas geriau“, – mano Vokietijos kanclerė. Bet ji įspėjo, jog neaišku, kokia bus padėtis, susijusi su koronaviruso mutacijomis.

Nuo pandemijos pradžios Vokietijoje užfiksuota daugiau kaip 2,5 mln. užsikrėtimo atvejų, mirė apie 72 tūkst. infekuotųjų.

Atnaujinta 21.33

Italijoje per parą koronaviruso aukomis tapo 332 žmonės, užsikrėtė daugiau kaip 22 tūkst.

Pastarąją parą Italijoje mirė 332 žmonės, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas. Tai trečiadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerija. Bendras infekcijos aukų skaičius šalyje pasiekė 100 811.

Per pastarąsias 24 valandas buvo nustatyti 22 409 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Bendras infekuotųjų skaičius Italijoje nuo pandemijos pradžios pasiekė 3 123 368, pasveiko 2 535 483 pacientai.

Kaip pranešė trečiadienį Italijos vyriausybės spaudos tarnyba, šalies premjeras Mario Draghis ir kai kurie ministrų kabineto nariai susitiko su specialistais, rengiančiais rekomendacijas dėl pandemijos stabdymo. Pasak žiniasklaidos, neatmetama, kad Italijoje bus imtasi papildomų ribojamųjų priemonių.

Atnaujinta 18.50

Lenkijoje praėjusią parą patvirtinta daugiausiai naujų COVID-19 atvejų nuo lapkričio

Lenkijoje per praėjusią parą patvirtinta 17 260 naujų COVID-19 atvejų – tai didžiausias paros prieaugis nuo praėjusių metų lapkritį pasiekto infekcijų piko, rodo trečiadienį paskelbti Sveikatos apsaugos ministerijos duomenys.

Per tą patį laikotarpį šalyje pranešta apie dar 398 infekuotų pacientų mirtis, bendrą pandemijos aukų skaičių padidinusias iki beveik 46 tūkst.

Aktyvių infekcijos atvejų skaičius, sausio ir vasario mėnesiais svyravęs ties 200 tūkst. riba, šiuo metu pakilęs iki daugiau kaip 270 tūkst.

Šalies ligoninėse dėl infekcijos šiuo metu gydoma beveik 18 400 pacientų, iš kurių daugiau nei 1 900 prijungti prie plaučių ventiliatorių.

Lenkijoje visos šalies mastu galioja kaukių dėvėjimo prievolė. Restoranams ir barams leidžiama tiekti maistą tik išsinešti. Dauguma moksleivių mokosi nuotoliniu būdu. Sporto salės yra uždaros. Tačiau kai kurie apribojimai jau atšaukti: ribotu pajėgumu gali veikti kino teatrai ir baseinai, išskyrus dviejuose šiauriniuose regionuose, kurie yra smarkiai paveikti koronaviruso.

Tačiau, didėjant sergamumui, negalima atmesti galimybės sugrąžinti apribojimus kai kuriose šalies teritorijose, trečiadienį teigė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas.

Vakcinacijos procesas Lenkijoje vyksta vidutiniu tempu, pastarąją savaitę kasdien buvo suskiepijama vidutiniškai po 85 tūkst. vakcinos dozių.

Iki šiol Lenkijoje panaudota per 4 mln. vakcinos dozių. Daugiau kaip 1,4 mln. žmonių paskiepyti abiem dozėmis.

Atnaujinta 16.51

JAV ketina įsigyti papildomas 100 mln. „Johnson & Johnson“ vakcinos nuo COVID-19 dozes

JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį paskelbs apie planus įsigyti papildomas 100 mln. „Johnson & Johnson“ vakcinos nuo COVID-19 dozes. Taip šalis užsitikrins perteklinių atsargų, jei kiti gamintojai susidurtų su problemomis.

J. Bidenas apie planus turėtų paskelbti per susitikimą su kompanijų „Johnson & Johnson“ ir „Merck“ atstovais, teigė vienas administracijos pareigūnas.

„Merck“ bendradarbiauja su „Johnson & Johnson“ ir padeda kompanijai gaminti vakciną.

Prezidentas anksčiau šį mėnesį teigė, kad JAV iki gegužės pabaigos veikiausiai įsigis pakankamai vakcinų paskiepyti visus suaugusiuosius, JAV Maisto ir vaistų administracijai (FDA) leidus skiepyti „Johnson & Johnson“ vakcina.

Šalis yra sudariusi įsigijimo sutarčių dėl 600 mln. vakcinos dozių su įmonėmis „Pfizer/BioNTech“ ir „Moderna“ ir dėl 100 mln. dozių su „Johnson & Johnson“.

Padvigubindama „Johnson & Johnson“ užsakymą iki 200 mln. dozių, J. Bideno administracija siekia padidinti vakcinų atsargas, jei „Pfizer/BioNTech“ ir „Moderna“ susidurtų su gamybos trukdžiais.

Atnaujinta 15.32

Ukraina dėl vangios vakcinavimo kampanijos kaltina „isteriją prieš skiepus“

Ukrainos sveikatos apsaugos ministras antradienį pareiškė, kad dėl vangios masinio vakcinavimo nuo pandeminio koronaviruso kampanijos kalta „isterija prieš skiepus“, ir paragino medicinos darbuotojus aktyviau skiepytis.

Apie 40 mln. gyventojų turinti Ukraina masinį skiepijimą pradėjo praėjusio mėnesio gale – vėliau nei dauguma Europos šalių.

Ministras Maksymas Stepanovas sakė, kad per pirmas dvi kampanijos savaites buvo paskiepyta tik 19 tūkst. žmonių, kurių dauguma – medicinos darbuotojai.

„Manęs netenkina šie skaičiai“, – sakė ministras žurnalistams ir pridūrė tikėjęsis, kad baigiantis praėjusiai savaitei per dieną bus paskiepijama 10 tūkst. žmonių.

Praėjusį mėnesį Ukraina gavo 500 tūkst. bendrovės „AstraZeneca“ kartu su Oksfordo universitetu sukurtos vakcinos nuo COVID-19 dozių. Šis preparatas parduodamas pavadinimu „Covishield“ ir yra gaminamas Indijos biotechnologijų ir farmacijos bendrovėje „Serum Institute of India“.

Tačiau daugelis ukrainiečių, tarp kurių yra ir prioritetinei vakcinacijos grupei priklausančių medicinos darbuotojų, skeptiškai vertina „Covishield“. Socialiniuose tinkluose ši vakcina kritikuojama už tai, kad gaminama Indijoje, o ne Vakaruose.

„Raginu gydytojus neatidėlioti vakcinacijos ir apsisaugoti“, – sakė M. Stepanovas ir pridūrė, kad tai yra „nacionalinio saugumo reikalas“.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį taip pat paragino spartinti vakcinavimo kampaniją ir sakė, jog tai būtų geriausias atsakas į augantį užsikrėtimų skaičių.

Ukraina yra viena skurdžiausių Europos valstybių, o jos sveikatos apsaugos sistema – atgyvenusi. Nuo pandemijos pradžios šalyje nustatyti per 1,4 mln. COVID-19 atvejų, daugiau kaip 27 tūkst. užsikrėtusiųjų mirė.

Sveikatos apsaugos ministras antradienį taip pat pasmerkė „prieš skiepus nukreiptą kampaniją“, per kurią skleidžiama melaginga informacija apie kol kas vienintelę Ukrainos turimą vakciną nuo COVID-19. Anot jo, tokiu būdu šalyje kurstoma „isterija prieš skiepus“.

Anot M. Stepanovo, prie šios kampanijos tikriausiai prisideda rusiškos vakcinos nuo pandeminio koronaviruso „Sputnik V“ propaguotojai.

Diena anksčiau Vašingtonas pareiškė, kad Rusijos žvalgyba vykdo dezinformacijos kampaniją prieš JAV gaminamas vakcinas nuo koronaviruso, siekdama propaguoti rusiško preparato „Sputnik V“ naudojimą. Antradienį Kremlius šiuos pareiškimus pavadino „absurdiškais ir nepagrįstais“.

Ukraina vasarį uždraudė „valstybių agresorių“ – taip Kijevas nuo 2015 metų vadina Rusiją – kuriamas vakcinas. Kijevas rusišką vakciną laiko Kremliaus geopolitiniu įrankiu.

Ukrainos vyriausybė nuo 2014 metų kovoja su Rusijos remiamais separatistais rytinėse Donecko ir Luhansko srityse. Šis konfliktas prasidėjo Maskvai anksčiau tais pačiais metais aneksavus Krymo pusiasalį po Kijeve įvykusios proeuropietiškos Maidano revoliucijos.

Netoli fronto linijos esančio Severodonecko karo ligoninėje antradienį buvo paskiepyti daugiau kaip 100 karių, pranešė naujienų agentūros AFP fotografas.

„Padariau tai dėl savo saugumo“, – sakė Vitalijus, vienas iš paskiepytų karių.

„Kasdien paskiepijama vis daugiau karių“, – AFP sakė Severodonecko karo ligoninės direktoriaus pavaduotojas Romanas Isajenka.

Gynybos ministerija antradienį informavo, kad nuo vakcinacijos kampanijos pradžios pirmąja vakcinos doze paskiepyti beveik 3 200 karių.

Atnaujinta 15.28

Baltarusijoje per parą nustatyti 609 užsikrėtimo koronavirusu atvejai

Baltarusijoje pastarąją parą nustatyti 609 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, antradienį paros prieaugis sudarė 1 073. Tai trečiadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

Bendras infekuotųjų skaičius Baltarusijoje pasiekė 298 123.

Nuo pandemijos pradžios Baltarusijoje mirė 2 063 pacientai, užsikrėtę koronavirusu, pastarąją parą Covid-19 aukomis tapo 8 žmonės.

Baltarusijoje nuo pandemijos pradžios atlikti 5 032 074 testai dėl koronaviruso.

Tarptautinių stebėtojų teigimu, tikrieji COVID-19 užsikrėtimų skaičiai Baltarusijoje gali būti didesni, nei skelbiama oficialioje statistikoje.

Atnaujinta 15.00

Bulgarijos vicepremjerė ir užsienio reikalų ministrė E. Zacharijeva užsikrėtė koronavirusu

Bulgarijos vicepremjerė ir užsienio reikalų ministrė Ekaterina Zacharijeva užsikrėtė koronavirusu. Tai trečiadienį pranešė šalies URM spaudos tarnyba.

„Vicepremjerei E. Zacharijevai atlikto PGR testo dėl Covid-19 rezultatas buvo teigiamas. Ji jaučiasi gerai ir eis savo pareigas nuotoliniu būdu“, - sakoma žinybos pranešime.

Užsienio reikalų ministro pareigas eis jos pavaduotojas Petkas Doikovas.

Bulgarijos medikai pastarąją parą užfiksavo 3 502 naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus – 507 atvejais daugiau negu diena anksčiau. Bendras infekuotųjų skaičius šalyje pasiekė 217 518.

Atnaujinta 14.37

JK atmetė ES pareiškimus, kad Londonas blokuoja vakcinų eksportą

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas trečiadienį atmetė Europos Vadovų Tarybų pirmininko Charles'io Michelio pareiškimą, kad Londonas uždraudė vakcinų nuo COVID-19 eksportą.

„Leiskite man aiškiai pasakyti: nesame užblokavę nė vienos vakcinos nuo COVID-19 ar vakcinų komponentų eksporto“, – parlamente kalbėjo premjeras.

„Dėl šios pandemijos atsidūrėme toje pačioje pusėje kovoje už pasaulio sveikatą. Nepritariame jokiam vakcinų nacionalizmui“, – pridūrė jis.

Savo komentarus B. Johnsonas išsakė Londonui išsikvietus vieną ES diplomatę ir raštiškai pareiškus Ch. Micheliui protestą dėl jo teiginio, pasirodžiusio naujienlaiškyje.

EVT vadovas parašė, kad „Jungtinė Karalystė ir Jungtinės Valstijos visiškai uždraudė eksportuoti jų teritorijoje gaminamas vakcinas ar jų komponentus“.

Britų užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas antradienį pavadino tokius teiginius „visiškai melagingais“, o Ch. Michelis vėliau atsiėmė savo žodžius.

Trečiadienio rytą į Užsienio reikalų ministeriją buvo iškviesta ES ambasadoriaus JK pavaduotoja Nicole Mannion, siekiant „pašalinti nesusipratimus“.

Ši konfrontacija yra vėliausia virtinėje nuožmių ginčų dėl vakcinų, kilusių Britanijai sausį užbaigus išstojimo iš Europos Sąjungos procesą.

Iki šiol Britanijoje pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze paskiepyti daugiau nei 22,5 mln. žmonių – tai yra vienas geriausių rodiklių visame pasaulyje.

Tuo metu ES spaudžiama dėl savo skiepijimo strategijos, o dėl savo nesėkmių iš dalies kaltina britų ir švedų farmacijos bendrovę „AstraZeneca“, nepristačiusią visų Briuselio užsakytų preparatų dėl gamybos problemų Europoje.

Briuselio, Dublino ir Londono santykiai sausio 29 dieną paniro į chaosą, kai ES pagrasino suvaržyti vakcinos eksportą į Šiaurės Airiją, apeidama dalį „Brexito“ sutarties su Britanija, leidžiančią laisvai gabenti prekes per sieną tarp Airijos Respublikos ir JK provincijos. Tačiau vėliau Bendrija šių planų atsisakė.

Atnaujinta 14.10

Latvijoje – 639 nauji COVID-19 atvejai, mirė 21 pacientas

Latvijoje per praėjusią parą atlikus 16 705 testus nustatyti 639 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė 21 anksčiau užsikrėtęs žmogus, trečiadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 472 naujus COVID-19 atvejus ir šešių pacientų mirtį.

Naujausios pandemijos aukos patenka į 50–99 metų amžiaus grupes.

Nuo pandemijos pradžios Latvijoje patvirtinti iš viso 91 636 infekcijos atvejai, mirė 1 726 koronavirusu užsikrėtę žmonės.

Sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį Latvijoje siekia 429,4 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

ES kovą papildomai gaus 4 mln. „Biontech“/“Pfizer“ vakcinos dozių

Europos Sąjunga (ES) per ateinančias dvi savaites papildomai gaus 4 mln. „Biontech“/„Pfizer“ vakcinos dozių. Tai trečiadienį Briuselyje pareiškė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen. Tikslas esą yra, kad ES šalys galėtų tikslingai vykdyti vakcinaciją karštuosiuose taškuose ir taip sustabdyti naujos atmainos koronavirusų plitimą.

Komisija tikisi, kad tikslinga vakcinacija karštuosiuose taškuose padės išvengti griežtų kontrolių prie ES vidaus sienų. „Tikslingai (vakcinas) naudojant ten, kur jų labiausiai reikia, pirmiausiai pasienio regionuose, šios dozės padės užtikrinti ir atkurti laisvą prekių ir žmonių judėjimą, – kalbėjo U. von der Leyen. -Tai lemiamas aspektas sveikatos sistemų ir vidaus rinkos funkcionavimui“.

Europos Komisija pirmąjį ketvirtį iki kovo pabaigos tikisi iš viso 100 mln. ES registruotų vakcinos dozių. „Biontech“/“ Pfizer“ iki šiol planavo pristatyti 62 mln. dozių šio kiekio, tačiau dabar tai bus 66 mln.

Atnaujinta 13.02

Seišeliai, Izraelis ir JK pirmauja pagal atliktus skiepijimus nuo COVID-19

Salų valstybė Indijos vandenyne Seišeliai tapo lyderiais pasaulyje pagal bent viena vakcinos nuo COVID-19 doze paskiepytų gyventojų dalį, trečiadienį Prancūzijos leidinys „Le Figaro“, remdamasis mokslo portalo „Our World in Data“ skaičiavimais.

Šiais duomenimis, Seišeliuose 58 proc. iš 97 tūkst. gyventojų jau paskiepyta mažiausiai viena šios vakcinos doze.

Antras pagal šį rodiklį pasaulyje – Izraelis (57 proc. iš 9 mln. gyventojų), o trečia – Jungtinė Karalystė (32 proc. iš 66 mln. gyventojų).

Į pirmąjį dešimtuką taip pat patenka Čilė, Bahreinas, JAV, Barbadosas, Serbija, Malta ir Marokas.

Dešimtys kitų valstybių, įskaitant Lietuvą, jau paskiepijo nuo 1 proc. iki 10 proc. savo gyventojų.

„Le Figaro“ pažymi, kad naujausiais duomenimis, 2,39 proc. planetos gyventojų yra jau gavę bent pirmąją COVID-19 vakcinos dozę.

Latvijoje nuo kovo 17 atnaujinami skrydžiai į ES nepriklausančias šalis ir iš jų

Skrydžiai iš Latvijos į Europos Sąjungai nepriklausančias šalis ir iš jų – į Latviją bus atnaujinti nuo kovo 17 dienos, antradienį nutarė Vyriausybė.

Dėl koronaviruso pandemijos Latvija oro susisiekimą su šalimis, nepriklausančiomis Bendrijai, yra įšaldžiusi nuo praeitų metų kovo, išskyrus trumpą laikotarpį vasaros pabaigoje ir rudenį, kai buvo leidžiami skrydžiai į Sakartvelą ir iš jo.

Vyriausybė antradienį nurodė, kad visos kitos nebūtinos kelionės iš trečiųjų šalių toliau bus draudžiamos.

Susisiekimo ministerija pažymėjo, kad naujausi pakeitimai yra būtini, nes kitos šalys, įskaitant Lietuvą ir Estiją, leidžia keleivinius skrydžius į trečiąsias šalis ir iš jų, todėl Latvijos gyventojai turi galimybę plačiau keliauti per jų oro uostus. Tikimasi, kad leidus keliauti griežtai prižiūrimais tiesioginiais reisais žmonėms, kuriems tai yra būtina, bus galima pagerinti keleivių atsekamumą ir srautų kontrolę, o tai savo ruožtu palengvintų pastangas užtikrinti epidemiologinį saugumą.

Atnaujinta 11.28

Estijoje – beveik 1,5 tūkst. naujų COVID-19 atvejis, mirė aštuoni pacientai

Estijoje per praėjusią parą atlikus 7 813 testų nustatyti 1 484 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė aštuoni anksčiau užsikrėtę žmonės, trečiadienį pranešė sveikatos apsaugos tarnybos.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 1 308 naujus COVID-19 atvejus ir dviejų pacientų mirtį.

Sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį Estijoje siekia 1 392,95 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Trečiadienio ryto duomenimis, šalies ligoninėse dėl COVID-19 gydomi 639 žmonės, iš jų 58 – intensyviosios terapijos skyriuose. Dirbtinis plaučių vėdinimas buvo reikalingas 41 pacientui.

Nuo pandemijos pradžios Estijoje patvirtinti iš viso 78 973 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 677 pacientai mirė, 57 463 – pasveiko.

Iš viso 109 865 žmonės Estijoje buvo paskiepyti nuo COVID-19 bent viena vakcinos doze, 45 310 yra gavę abi vakcinos dozes.

Estijoje sparčiai plintant britiškojo varianto koronavirusui nuo ketvirtadienio įvedamas griežtas karantinas, galiosiantis mažiausiai mėnesį, pirmadienį pranešė ministrė pirmininkė Kaja Kallas.

Atnaujinta 11.00

Ligoninės palestiniečių teritorijose perpildytos COVID-19 pacientų

Ligoninės palestiniečių teritorijose perpildytos dėl labai išaugusio koronavirusine infekcija sergančių pacientų skaičiaus, o kai kurių Vakarų Kranto rajonų ligoninių intensyviosios terapijos skyriai yra priartėję prie savo galimybių ribos, praneša žiniasklaida, remdamasi palestiniečių premjeru Mohammedu Shtayyeh.

„Kai kuriuose rajonuose ligoninėse nebėra laisvų lovų. [COVID-19] atvejų daugėja, kasdien auga mirčių skaičius, todėl esame priversti imtis griežtų ir beprecedenčių priemonių“, – sakė premjeras.

Vakarų Krantas ir Gazos Ruožas, kur gyvena iš viso apie 5,2 mln. palestiniečių, iki šiol gavo apie 34,7 tūkst. dozių vakcinos nuo pandeminio koronaviruso.

Nuo pandemijos pradžios palestiniečių teritorijoje nustatyta daugiau kaip 177 tūkst. COVID-19 atvejų, beveik 2 tūkst. užsikrėtusiųjų mirė.

Tuo metu Jeruzalėje praėjusį sekmadienį vėl atsidarė restoranai; sėdėti viduje leidžiama pasiskiepijusiems ir vadinamąjį žaliąjį pasą turintiems asmenims.

Daugiau kaip 50 proc. izraeliečių jau yra paskiepyti bent viena bendrovių „Pfizer“ ir „BioNTech“ sukurtos vakcinos nuo COVID-19 doze, o 38 proc. – abiem dozėmis.

Izraelio valdžia laikosi pozicijos, kad vadovaujantis Oslo susitarimais, palestiniečių vadovybei tenka atsakomybė už savo gyventojų skiepijimą. Visgi šią savaitę žydų valstybė nusprendė įtraukti į vakcinacijos programą palestiniečius, dirbančius Izraelyje ar žydų nausėdijose Vakarų Krante.

Atnaujinta 10.37

Rusijoje – beveik 9,1 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, mirė 466 pacientai

Rusijoje per praėjusią parą nustatyti 9 079 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, mažiausiai nuo spalio pradžios, taip pat mirė 466 anksčiau užsikrėtę žmonės, rodo trečiadienį paskelbti kovą su epidemija koordinuojančio operatyvinio štabo duomenys.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie nustatytus 9 445 užsikrėtimo atvejus ir 336 pacientų mirtį.

Visą praeitą savaitę per parą Rusijoje būdavo nustatoma daugiau kaip 10 tūkst. naujų COVID-19 atvejų.

Maskvoje per praėjusią parą patvirtinta 1 116 naujų COVID-19 atvejų ir mirė 51 pacientas.

Nuo pandemijos pradžios Rusijoje nustatyti iš viso 4 351 553 COVID-19 atvejai, 90 275 užsikrėtusieji mirė. Iš gydymo įstaigų iš viso išrašyti 3 945 527 pasveikę pacientai, iš jų 13 350 – per praėjusią parą.

Tarptautiniai stebėtojai tikina, kad tikrasis COVID-19 sergančių žmonių skaičius Rusijoje gali būti didesnis, nei skelbiama oficialioje statistikoje.

Brazilijoje – dar vienas mirčių nuo COVID-19 paros antirekordas

Po iki šiol daugiausiai aukų per pandemiją pareikalavusios savaitės Brazilija registravo dar vieną mirčių nuo COVID-19 paros antirekordą. Sveikatos ministerijos antradienio vakarą paskelbtais duomenimis, per 24 valandas mirė 1 972 žmonės. Ligšiolinis antirekordas fiksuotas praėjusį trečiadienį, kai mirė 1 910 koronavirusu užsikrėtusių pacientų.

Iš viso Brazilijoje iki šiol mirė 268 tūkst. 37 COVID-19 pacientai. Per parą virusas nustatytas 70 764 gyventojams, bendras infekuotųjų skaičius didžiausioje Lotynų Amerikos šalyje viršijo 11,1 mln. Didesni skaičiai yra tik JAV ir Indijoje.

Brazilija, kuri tik sausį pradėjo gyventojų skiepijimą, yra viena labiausiai pandemijos paveiktų pasaulio valstybių. Situacija intensyvios terapijos skyriuose yra labai kritiška, pranešė naujienų agentūra „Agência Brasil“, remdamasi tyrimų institutu „Fundaçao Oswaldo Cruz“ (Fiocruz). 15-oje sostinių ir 13-oje valstijų skyrių užimtumas viršija 90 proc.

Prezidentas Jairas Bolsonaras, kuris nuo pat pradžių menkino koronavirusą, o dabar abejoja ir vakcinacijos prasme, dėl ekonominių priežasčių toliau atmeta ribojimus. Vietos politikai tuo tarpu suprato padėties rimtumą ir sugriežtino priemones prieš spartų viruso plitimą.

Atnaujinta 09.13

Ukrainoje – beveik 6,4 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, mirė 219 pacientų

Ukrainoje per pastarąją parą patvirtinti 6 377 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė 219 anksčiau užsikrėtusių žmonių, trečiadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Maksymas Stepanovas.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 3 261 naują užsikrėtimo atvejį ir 76 pacientų mirtį.

Per praėjusią parą buvo hospitalizuoti 1 604 COVID-19 pacientai, dar 5 687 šia infekcija persirgę žmonės buvo išrašyti iš gydymo įstaigų, sakoma M. Stepanovo „Facebook“ pranešime.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje nustatyti iš viso 1 416 438 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 27 423 pacientai mirė, 1 204 916 užsikrėtusieji pasveiko.

JK iškvietė ES atstovą dėl „visiškai neteisingo“ pareiškimo apie vakcinas

Jungtinė Karalystė antradienį iškvietė Europos Sąjungos atstovą šioje šalyje ir parašė Europos Vadovų Tarybos pirmininkui Charles'iui Micheliui, protestuodama prieš jo pareiškimą, kad Londonas įvedė vakcinų eksporto draudimą.

Dar vienas JK ir ES ginčas kilo Ch. Micheliui savo informaciniame biuletenyje parašius, kad „Jungtinė Karalystė ir Jungtinės Valstijos visiškai uždraudė eksportuoti vakcinas ar vakcinų komponentus, pagamintus jų teritorijose“.

Šios pastabos papiktino Londoną ir užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas nepasitenkinimą išreiškė Ch. Micheliui nusiųstame laiške.

„Norėjau, kad viskas būtų aišku. JK vyriausybė neblokuoja nė vienos vakcinos nuo COVID-19 ar vakcinos komponentų eksporto, – sakoma Užsienio reikalų ministerijos cituojamame D. Raabo laiške. – Bet kokios užuominos apie JK eksporto draudimą ar bet kokius kitus suvaržymus vakcinoms yra visiškai neteisingos.“

„Visi drauge grumiamės su šia pandemija“, – rašė užsienio reikalų sekretorius.

Ministerija nurodė, kad JK dėl šio reikalo taip pat iškvietė ES atstovą Londone.

„Atsižvelgiant į tai, kad šis neteisingas pareiškimas kartojamas įvairiais lygiais Europos Sąjungoje ir [Europos] Komisijoje... ES delegacijos JK atstovas buvo iškviestas į susitikimą... toliau aptarti šio klausimo“, – sakoma pranešime.

Tai naujausias iš visos virtinės nemalonių ginčų dėl vakcinų, kilusių Jungtinei Karalystei sausio mėnesį galutinai nutraukus narystės ryšius su ES.

ES patiria spaudimą dėl kritikuojamos savo skiepijimo strategijos, o Didžioji Britanija dažniausiai giriama už masinę vakcinaciją ir numato iki birželio sušvelninti visus dėl pandemijos įvestus suvaržymus.

ES iš dalies kaltina anglų ir švedų kompaniją „AstraZeneca“, dėl gamybos problemų gamyklose Europoje neįvykdžiusią tiekimo blokui grafiko.

Briuselį, Dubliną ir Londoną sausio 29 dieną apėmė chaosas, Europos Sąjungai pristačius planus vienašališkai panaikinti kai kuriuos „Brexito“ susitarimo „Šiaurės Airijos protokolo“ elementus, kad iš bloko nebūtų galima išvežti vakcinų.

Specialios prekybos po „Brexito“ taisyklės, dėl kurių, siekiant užtikrinti taiką Šiaurės Airijoje, buvo uoliai deramasi nuo Britanijos 2016 metais priimto sprendimo išstoti iš ES, buvo įsigaliojusios mažiau nei prieš mėnesį.

Britanijos, Airijos ir Šiaurės Airijos nepasitenkinimas privertė ES netrukus atšaukti tą planą, kurį dabar daug kas laiko diplomatine klaida.