Pasaulyje

2021.03.09 10:54

Filme paviešino Lukašenkos sukauptus turtus – milžiniški rūmai ir keturis milijonus verti automobiliai

LRT.lt2021.03.09 10:54

Socialinio tinklo „Telegram“ kanalas „NEXTA“ vakar paviešino dokumentinį filmą apie prabangų Baltarusijos autoritarinio lyderio Aliaksandro Lukašenkos gyvenimą, skelbia portalas „Current Time“ („Nastojaščeje Vremia“).

Filme demonstruojami 18 įvairių objektų Baltarusijoje, kurie priklauso Baltarusijos diktatoriui A. Lukašenkai ir jo aplinkos žmonėms.

Tarp jų – „Nepriklausomybės rūmai“ Minske, rekreacijos centras „Krupenino“ Vitebsko regione ir ūkis „Viskuli“ esantis Bresto regione.

„Nepriklausomybės rūmuose“ yra pirtis, baseinas, žiemos sodas, ginklų sandėlis, vyno rūsys ir sraigtasparnių aikštelė. Rūmų plotas siekia iki 50 tūkstančių kvadratinių metrų.

Vienas iš A. Lukašenkos aplinkos žmonių, kurio balsas filmo metu buvo pakeistas, tikino, kad vien šių rezidencijų išlaikymui Baltarusijos autoritaras išleisdavo milijonus dolerių.

Nuo pat „Nepriklausomybės rūmų“ atidarymo 2013 metais A. Lukašenka tikino, kad „nepanaudojo nei cento rūmų išlaikymui iš valstybės biudžeto“.

„NEXTA“ filme teigiama, kad A. Lukašenka turi automobilių, kurių bendra vertė siekia 4 milijonus eurų. Tarp jų naujausi „Rolls Royce“, „Maybach“, „Bentley“ ir „Tesla“ markių automobiliai.

Pasak „NEXTA“ filmo kūrėjų, A. Lukašenkai taip pat priklauso klasikinių automobilių kolekcija.

Dar praėjusį penktadienį kalbėdamas su valstybine žiniasklaida A. Lukašenka tikino, kad per savo prezidentavimo laikotarpį „iš valstybės nėra paėmęs nei cento“.

Filmą sukūrusio „NEXTA“ atstovo Stepano Putilo teigimu, jis sulaukė dokumentų, liudijančių apie diktatoriaus A. Lukašenkos turtus, tačiau vengė juos viešinti, dėl juos nutekinusių asmenų saugumo.