Pasaulyje

2021.03.09 09:51

EVA atstovė sukritikavo „Sputnik V“ vakcinos naudojimą: „tai primena rusišką ruletę“

atnaujinta 10.40
LRT.lt, ELTA2021.03.09 09:51

Europos Sąjungos (ES) vaistų reguliavimo ekspertai įspėjo šalis, kurios nori išduoti skubius leidimus leisti platinti ir naudoti „Sputnik V“ vakcinas iš Rusijos, rašo „The Moscow Times“.

Praėjusią savaitę Europos Vaistų Agentūros (EVA) atstovai pradėjo „Sputnik V“ leidimo procedūrą ir tai tapo pirmuoju žingsniu, kad ši rusiškoji vakcina taptų pirmąja ne iš ES šalių naudojama žmonių vakcinavimui nuo COVID-19.

Vengrija, Čekija ir Slovakija nelaukia EVA sprendimo ir išdavė leidimus platinti ir skiepyti šia vakcina.

Viena iš EVA valdymo tarybos narių Christa Wirthumer – Hoche Austrijos transliuotojui ORF tikino, kad tai yra pavojinga.

„Tai galima palyginti su rusiška rulete. Aš patariu valstybėms atsisakyti skuboto šios vakcinos patvirtinimo, nes trūksta duomenų apie jos veiksmingumą paskiepytiems žmonėms“, – sakė Ch. Wirthumer – Hoche.

„Rinkoje ji vėliau galės atsirasti, kai išnagrinėsime visus reikiamus duomenis“, – pridūrė EVA atstovė.

Rusija anksčiau teigė, kad yra pasiruošusi ES šalims suteikti 50 milijonų „Sputnik V“ vakcinos dozių, tačiau Briuselis baiminasi, kad Kremlius vakciną nuo koronaviruso gali panaudoti kaip minkštosios galios įrankį.

Vakcinos „Sputnik V“ kūrėjai reikalauja Europos vaistų agentūros atsiprašymo

Rusiškos „Sputnik V“ vakcinos kūrėjai pareikalavo ES vaistų reguliuotojų atsiprašymo, nes aukšto rango pareigūnė perspėjo ES valstybes nares neskubėti tvirtinti šio skiepo, palygindama tai su „rusiška rulete“.

Kelios ES šalys jau pradėjo platinti „Sputnik V“ vakciną, nors ES ji dar nėra patvirtinta. Tokį žingsnį griežtai sukritikavo Europos vaistų agentūros (EVA) valdybos pirmininkė Christa Wirthumer-Hoche.

„Reikalaujame viešo EVA pareigūnės Christos Wirthumer-Hoche atsiprašymo už jos neigiamus komentarus apie ES valstybių tiesioginį „Sputnik V“ tvirtinimą“, – sakoma oficialioje vakcinai skirtoje „Twitter“ paskyroje.

„Jos komentarai verčia kelti rimtus klausimus apie galimą politinį kišimąsi į tebevykstantį EVA vertinimą“, – teigia vakcinos kūrėjai, pridurdami, kad rusiška vakcina yra patvirtinta 46-ose šalyse.

Praeitą savaitę Amsterdame įsikūrusi EVA pradėjo „Sputnik V“ vakcinos „tęstinę peržiūrą“, kurią užbaigus organizacija spręs dėl vakcinos tvirtinimo ES.

Tuo tarpu Vengrija jau patvirtino „Sputnik V“ vakciną ir pradėjo ja skiepyti šalies gyventojus, o Čekija ir Slovakija užsisakė šios vakcinos dozių ir teigė nelauksiančios EVA patvirtinimo.

Paklausta apie galimybę Austrijai imtis tokio sprendimo, Ch. Wirthumer-Hoche Austrijos televizijai ORF pareiškė: „Tai galima palyginti su rusiška rulete.“

Rusija teigia galinti suteikti ES 50 mln. „Sputnik V“ dozių, kai tik vakcina bus patvirtinta.