Pasaulyje

2016.05.09 10:45

„Panama Papers“ ataskaita: Naujoji Zelandija tapo populiariausia vieta slėpti lėšas

ELTA 2016.05.09 10:45

Turtingi Lotynų Amerikos regiono gyventojai naudojasi slaptomis, neapmokestinamomis Naujosios Zelandijos užsienio įmonėmis ir investiciniais fondais. Per šias į kitas pasaulio šalis nukreipiamas kapitalas, rodo pirmadienį paviešinta ataskaita, padaryta išanalizavus vadinamųjų „Panama Papers“ nutekintą informaciją, praneša „Reuters“.

Naujosios Zelandijos žiniasklaidos atstovams išanalizavus daugiau kaip 61 tūkst. dokumentų, vis didesnis spaudimas kyla šalies premjerui Johnui Key. Panamoje įsikūrusi teisines paslaugas teikianti bendrovė „Mossack Fonseca“ atsidūrė visame pasaulyje atgarsio sulaukusio finansinio skandalo centre, tačiau paviešinta informacija leido nušviesti, kaip pasaulio turtingieji naudojasi užsienio šalių mokestinėmis sistemomis, kad sumažintų savo mokestinius įsipareigojimus.

„Mossack Fonseca“ aktyviai skelbė, kad Naujoji Zelandija yra puiki vieta verslui dėl neapmokestinimo statuso, aukšto konfidencialumo ir teisinio saugumo lygio, rodo bendrai atliktas „Radio New Zealand“, TVNZ ir tiriamosios žurnalistikos atstovo Nicky Hagerio tyrimas.

Pasak premjero, „visiškai neteisinga“ kalbėti, kad Naujoji Zelandija yra mokesčių rojus, be to, jis pridūrė esąs atviras taisyklių dėl užsienio investicinių fondų pokyčiams, jeigu tai būtų pasiūlyta Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) patikroje.

„Jeigu kils poreikis imtis pokyčių šioje srityje, vyriausybė apsvarstys tokį žingsnį, ir jeigu taps būtina, imsis veiksmų“, – sakė J. Key reporteriams.