Pasaulyje

2021.03.08 17:24

Įtariama gamtos katastrofa Rusijoje – netyla kaltinimai dėl 80 tūkst. nugaišusių elnių

LRT.lt2021.03.08 17:24

Rusijos tolimojoje šiaurėje įsikūrę gyventojai tikina, kad gamtos katastrofa pražudė iki 80 tūkstančių šiaurės elnių, rašo „Barents Observer“.

Rusijos tolimojoje šiaurėje įsikūrę gyventojai tikina, kad gamtos katastrofa pražudė iki 80 tūkstančių šiaurės elnių, rašo „Barents Observer“.

Jamalo pusiasalyje įsikūrę elnių ganytojai teigia, kad gyvūnai miršta iš bado dėl storo ledo sluoksnio, po kuriuo paslėptos gyvybiškai svarbios kerpės.

Apie 60-80 tūkstančių gyvūnų nugaišo vos per pastaruosius kelis mėnesius, nes negalėjo prisikasti prie įprastinio maisto, kuris dažniausiais padengiamas sniegu, o ne storu ledo sluoksniu.

„Elniai yra nepajėgūs gauti maisto ir nusilpę jie greit nugaišta“, – dienraščiui „Neft“ tikino vietos ganytojas ir politikas Eiko Serotetto.

Jo teigimu, jei ši situacija nesikeis, 300 vietos šeimų liks be jokio pragyvenimo, kurį sukuria elnių bandos.

Kai kurie ganytojai tikina, kad prie šios situacijos prisidėjo vietos naftos ir dujų kompanijos. Pasak jų, gamyklos aušina garus, kurie atkeliauja iki tundros ir kristalizuoja sniegą.

Tačiau mokslininkai šią teoriją kritikuoja, tikindami, kad prie šios situacijos prisideda klimato kaita.

Vietos ganytojai tikina, kad kol kas didžiosios naftos ir dujų kompanijos prisideda prie elnių maitinimo, tačiau kokia ateitis laukia gyvūnų – nežino.

„Niekas nesikeis, nebent bus sugalvota konkreti strategija, kaip remti ganytojus. Dabar mums padeda naftos kompanijos, kurios nori pademonstruoti pasauliui, kad mums padeda. Tačiau kaip bus rytoj, mes nežinome“, – tikino E. Serotetto.