Pasaulyje

2016.05.09 09:13

Tarsis dėl paliaubų Alepe pratęsimo

LRT TV naujienų tarnyba, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.05.09 09:13

Paryžiuje rengiami Prancūzijos ir Arabų šalių užsienio reikalų ministrų pokalbiai dėl Sirijos. Prancūzijos diplomatijos vadovas sako esąs susirūpinęs nutrūkusiomis Sirijos taikos derybomis bei smurto banga Alepo mieste, kuriame pirmadienį baigiasi ugnies nutraukimas.  

Stephane`as Le Follis taip pat pabrėžia, kad neramumai kelia grėsmę dviejų mėnesių paliauboms Sirijoje.

Per dvi savaites intensyvių kovų tarp sukilėlių ir vyriausybės pajėgų Alepe žuvo daugiau nei 300 gyventojų.

Alepas yra strateginis Sirijos miestas, kuris pastaruoju metu buvo tapęs pagrindiniu kovų židiniu tarp režimo kariuomenės ir įvairių sukilėlių grupuočių. Dalį jo kontroliuoja vieni, kitą dalį – kiti.

Tarptautinė bendruomenė tikisi, kad ugnies nutraukimas Alepe galėtų atgaivinti netvirtas taikos derybas, kuriomis siekiama galutinai nutraukti penkerius metus besitęsiantį Sirijos pilietinį karą.

Trečiadienį, po ilgų Jungtinių Tautų pastangų, Rusija ir Jungtinės Valstijos sutarė dėl dviejų parų ugnies nutraukimo, o penktadienį jis pratęstas iki pirmadienio vakaro. Mieste atsidarė dalis įstaigų ir mokyklų.

Tačiau Sirijos ir Rusijos oro smūgiai prie Alepo ir sekmadienio artilerijos atakos kelia abejonių, ar susitarimą dėl ugnies nutraukimo pavyks išsaugoti.

Alepe liko apie penktadalis ikikarinio skaičiaus – 400 tūkstančių gyventojų. Per pastarąsias dienas kai kurie pabėgėliai ėmė grįžti į namus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt