Pasaulyje

2021.03.08 11:10

Apklausa: slovakai „Sputnik V“ vakcina pasitiki labiau nei „AstraZeneca“ ir „Moderna“

LRT.lt2021.03.08 11:10

Slovakijos gyventojai labiau pasitiki Rusijos gaminama „Sputnik V“ vakcina nei „AstraZenecos“ ar „Modernos“ gaminamomis vakcinomis nuo COVID-19, skelbia euractiv.com.

Apklausos, atliktos vasario mėnesį, duomenimis, slovakai labiausiai pasitiki „Pfizer/BioNTech“ ir „Sputnik V“ vakcinomis. Pagal tyrimo duomenis, 53 procentai slovakų sutinka būti paskiepyti rusiška vakcina, o 35 procentai jų tam prieštarautų.

Pasak šalies premjero Igorio Matovičiaus, šie rezultatai parodė, kad šalis pasielgė tinkamai, nusipirkdama du milijonus „Sputnik V“ dozių.

Praėjusią savaitę I. Matovičiaus sprendimas nusipirkti Rusijoje gaminamų vakcinų įžiebė politinę krizę, o koalicijos partijų atstovai sukritikavo šį premjero sprendimą.

Praėjusią savaitę Slovakijos premjeras nevykusiu pokštu dar ir įžiebė diplomatinį ginčą su Ukraina. Kalbėdamas radijo laidoje I. Matovičius pajuokavo, kad šalis už rusišką vakciną „Sputnik V“ Kremliui pažadėjo atiduoti Ukrainos Užkarpatės regioną, rašo „The Moscow Times“.

Ukraina pareikalavo Slovakijos premjero atsiprašyti, o šiam teko aiškintis, kad jis tik juokavo. „Neatsižvelgiant į motyvus, žanrą ar kontekstą, tokie Slovakijos Vyriausybės vadovo komentarai, kurie yra tiesiogiai susiję su Ukrainos teritoriniu integralumu, yra kategoriškai nepriimtini“, išplatintame pareiškime nurodo Ukrainos Užsienio reikalų ministerija.

Ukrainos užsienio reikalų ministras tviteryje pasiūlė slovakų premjerui mainais už vakciną atiduoti Rusijai kelis Slovakijos regionus.

Šiuo metu Slovakijoje šalies gyventojai negali pasirinkti, kokia vakcina galėtų būti paskiepyti. „Sputnik V“ vakcina dar nesulaukė patvirtinimo iš Europos Vaistų Agentūros (EVA), kad galėtų būti platinama ir naudojama Europos Sąjungos šalyse.

Nors šios šalies sveikatos ministras Marekas Krajčis skubiai patvirtino rusišką vakciną, jos platinimas Slovakijoje dar neprasidėjo.