Pasaulyje

2021.03.08 08:35

Naujausia informacija. Estijos Vyriausybė ketina dar labiau sugriežtinti apribojimus dėl viruso plitimo

atnaujinta 20.06
ELTA, BNS2021.03.08 08:35

Estijos Vyriausybė planuoja sugriežtinti apribojimus dėl britiškosios koronaviruso atmainos plitimo. Tai pirmadienį pranešė šalies premjerė Kaja Kallas.

„Gavau informacijos, kad vadinamoji britiškoji viruso COVID-19 atmaina Estijoje yra išplitusi labiau negu manyta, – parašė ji feisbuke. – Britiškoji atmaina agresyvesnė ir labiau užkrečiama negu kitos, tuo veikiausiai galima paaiškinti spartų sergamumo didėjimą Estijoje. Jei paaiškės, kad informacija, kurią tikriname, atitinka tikrovę, mes turėsime artimiausiu metu įvesti šalyje griežtą karantiną“.

Tokiu atveju, pasak K. Kallas, šalyje visi moksleiviai turės mokytis nuotoliniu būdu, parduotuvės ir visuomeninio maitinimo įmonės bus uždarytos, o organizuoti viešus renginius bus uždrausta.

Estijoje nuo pandemijos pradžios nustatyti 76 183 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, mirė 667 žmonės.

Joe Bidenas per COVID-19 protrūkio paskelbimo pandemija metines kreipsis į amerikiečius

JAV prezidentas Joe Bidenas per koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkio paskelbimo pandemija metines šią savaitę geriausiu vakaro laiku per televiziją kreipsis į amerikiečius, pirmadienį pranešė Baltieji rūmai.

Ketvirtadienio kalboje J. Bidenas „aptars dideles Amerikos žmonių aukas per pastaruosius vienus metus ir didžiulę bendruomenių ir šeimų visoje šalyje patirtą netektį“, – žurnalistams sakė spaudos sekretorė Jen Psaki

2020 metų kovo 11-ąją Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas COVID-19 protrūkį pavadino pandemija.

Po dviejų dienų tuometinis JAV prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė visoje šalyje ekstremaliąją padėtį, uždraudė atvykti JAV pilietybės neturintiems keliautojams iš daugumos Europos šalių ir paskelbė dabar jau metus trunkantį karantiną, smarkiai paveikusį didžiausią pasaulio ekonomiką.

„Ši savaitė žymi vienus metus, kai šalis iš esmės buvo uždaryta, – sakė J. Psaki. – Žinoma, svarbu paminėti, kokių žingsnių imtasi, kokia pažanga padaryta, bet... [reikia paminėti] ir tai, koks kelias laukia.“

Italijoje mirčių nuo COVID-19 skaičius peraugo 100 tūkst. ribą

Italijoje patvirtintų mirties nuo COVID-19 atvejų skaičius pirmadienį perkopė 100 tūkst. ribą, pareigūnams baiminantis, kad naujos atmainos nulems naują koronaviruso protrūkio bangą.

Per pastarąją parą šalyje užregistruota dar 318 mirčių nuo COVID-19, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Bendras mirties atvejų skaičius dabar siekia 100 103.

Per paskutines 24 val. Italijoje taip pat patvirtinti 13 902 užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Bendras COVID-19 atvejų skaičius šalyje siekia 3 081 368.

Sirijos prezidentui ir jo žmonai nustatyta COVID-19

Sirijos prezidentui Basharui al Assadui ir jo žmonai Asmai patvirtinta koronavirusinė infekcija COVID-19, pirmadienį pranešė prezidentūra.

„Pajutę silpnus simptomus, primenančius... COVID-19, prezidentas al Assadas ir pirmoji ponia Asma al Assad pasidarė PCR (polimerazės grandininės reakcijos) testus, o rezultatai parodė, kad jie užsikrėtę“, – sakoma pranešime.

„Jie jaučiasi gerai, jų būklė stabili“, – priduriama jame.

B. al Assadui yra 55-eri, o jo žmona yra 10 metų už jį jaunesnė.

Teigiami jų testų rezultatai gauti daugiau kaip savaitė po sveikatos apsaugos darbuotojų skiepijimo Sirijoje pradžios. Skiepus šaliai tiekia kažkokia „draugiška valstybė“.

Vyriausybė yra užregistravusi 15 981 COVID-19 atvejį savo kontroliuojamose šalies teritorijose, įskaitant 1 063 mirties atvejus.

Kurdų kontroliuojamuose šiaurės rytuose jų administracija yra paskelbusi apie 8 689 COVID-19 atvejus, įskaitant 368 mirties atvejus.

Sukilėlių kontroliuojamame Sirijos šiaurės vakarų regione pareigūnai skelbia apie 21 209 užsikrėtimo koronavirusu ir 632 mirties nuo COVID-19 atvejus.

Vyriausybės nariai turi būti paskiepyti pagal Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) iniciatyvą COVAX iki šio mėnesio pabaigos.

PSO, Jungtinių Tautų vaikų fondas (UNICEF) ir pasaulinis partnerystės projektas „Gavi, the Vaccine Alliance“ paskelbė, kad padės Sirijai gauti skiepų. Iš pradžių siekiama aprūpinti skiepais mažiausiai 3 proc. iš maždaug 20 mln. šalies gyventojų, o iki metų pabaigos – 20 procentų.

Sirija taip pat yra leidusi naudoti Rusijos vakciną nuo COVID-19 „Sputnik V“, nurodo jos ambasada Maskvoje.

Per Sirijos konfliktą nuo 2011 metų jau žuvo daugiau kaip 387 tūkst. žmonių. Pilietinis karas smarkiai paveikė sveikatos apsaugos sektorių, iš jo pasitraukė daug profesionalų.

Sveikatos apsaugos ministerija šį mėnesį įspėjo dėl užsikrėtimo atvejų skaičiaus augimo ir paragino laikytis pandemijos stabdymo priemonių.

Nuo pandemijos pradžios praėjusiais metais Damaskui buvo sunku taikyti griežtus suvaržymus ekonominės krizės, kurią sunkino vietos valiutos nuvertėjimas juodojoje rinkoje, sąlygomis.

Turgūs ir viešasis transportas nepaisant pandemijos neprarado įprastos gyvybės, o daug žmonių atsisako net kaukių.

U. von der Leyen: nuo balandžio ES kas mėnesį pasieks 100 mln. vakcinos dozių

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen sako, kad nuo kito mėnesio ES gaus gerokai daugiau vakcinos nuo COVID-19 dozių. „Remiantis gamintojų planais, nuo balandžio kiekiai dar kartą padvigubės, be kita ko, todėl, kad bus registruota daugiau vakcinų“, – sakė ji Vokietijos laikraščiui „Stuttgarter Zeitung“.

Anot U. von der Leyen, ji tikisi, kad ES „antrąjį ketvirtį gaus vidutiniškai 100 mln. dozių per mėnesį, iš viso 300 mln. iki birželio pabaigos“.

ES šiuo metu registruotos trijų gamintojų vakcinos – „Pfizer“/„Biontech“, „Moderna“ ir „AstraZeneca“. Kovo 11-ąją Europos vaistų agentūra greičiausiai patvirtins ir JAV kompanijos „Johnson&Johnson“ preparatą.

Atnaujinta 17.52

Prancūzija padovanojo Slovakijai 15 tūkst. vakcinos nuo COVID-19 dozių

Slovakijai, kovojančiai su didžiausiu pasaulyje mirtingumu nuo COVID-19, Prancūzija padovanojo 15 tūkst. vakcinos nuo koronaviruso dozių, sakė Slovakijos premjeras Igoris Matovičius.

S. Matovičius apibūdino padovanotas Oksfordo universiteto ir „AstraZeneca“ vakcinos dozes kaip „labai malonią ir naudingą dovaną“ bei „puikų draugystės gestą“, skelbė vietos naujienų agentūra TASR.

Kalbėdamas šalies vakaruose esančiame Bojnicės mieste, premjeras pridūrė, kad Prancūzija taip pat palaikė idėją, jog Europos Sąjunga (ES) skubiai nusiųstų šaliai 100 tūkst. „Pfizer–BioNTech“ vakcinos dozių.

5,4 mln. gyventojų turinčioje Slovakijoje pastarųjų 14 dienų mirtingumas nuo koronaviruso siekia 24,09 mirčių, tenkančių 100 tūkst. gyventojų. Tai aukščiausias lygis visame pasaulyje.

Šalies Sveikatos apsaugos ministerija sekmadienį paskelbė, kad septyniuose mėginiuose aptiko Pietų Afrikos Respublikos (PAR) atmainos koronavirusą.

Atnaujinta 17.34

EK vadovė perspėja, kad Bendrija gali blokuoti vakcinų eksportą

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen pirmadienį perspėjo, kad Bendrija gali blokuoti vakcinų nuo koronaviruso eksportą, Italijai sustabdžius vieną siuntą į Australiją.

„Tai nebuvo vienkartinis dalykas“, – verslo savaitraščiui „Wirtschaftswoche“ sakė EK vadovė.

Roma praėjusią savaitę informavo, kad užblokavo Australijai skirtą siuntą su 250 700 „AstraZeneca“ vakcinos nuo koronaviruso dozių, motyvuodama skiepų stygiumi Europoje ir tuo, jog Australijai jie nėra skubiai reikalingi.

Teisindama Italijos veiksmus U. von der Leyen sakė, kad „AstraZeneca“ pristatė mažiau nei 10 proc. laikotarpiui nuo gruodžio iki kovo Europos Sąjungos užsakytų dozių.

Europos Komisija kritikavo šią anglų ir švedų kompaniją dėl netesėtų tiekimo Europos Sąjungai pažadų, tuo pačiu metu tiekiant visas numatytas dozes Britanijai.

Pagal ES schemą kompanija, norinti eksportuoti vakcinas už bloko ribų, turi kreiptis leidimo į nacionalinę vyriausybę, o ši sprendimą turi priimti pasitarusi su Komisija.

Vokietijos kanclerės Angelos Merkel atstovas Steffenas Seibertas praėjusią savaitę pabrėžė, kad ES tiekia vakcinas į visą pasaulį, ne taip kaip kai kurios kitos šalys, įskaitant JAV.

„Palaikome šį Europos modelį, kuris skiriasi nuo Amerikos modelio kalbant, pavyzdžiui, apie gamybą“, – sakė S. Seibertas.

Atnaujinta 15.56

Izraelyje pirmoji vakcinos nuo COVID-19 dozė suleista jau daugiau kaip 5 mln. žmonių

Izraelyje pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze jau paskiepyta daugiau kaip 5 mln. žmonių, rodo naujausi duomenys.

Penkiamilijonuoju paskiepytu žmogumi tapo nėščia moteris Janet Lavi-Azulay, kuri teigė esanti susijaudinusi ir pavadino skiepjimą „nuostabiu jausmu“. Ji teigė nemananti, kad pasiskiepijimas besilaukiant kelia jai pavojų: „Virusas yra daug pavojingesnis“.

Izraelio sveikatos tarnybos rekomenduoja skiepus nėsčioms moterims.

Valstybės skiepijimo kampanija toliau juda į priekį sparčiu tempu. Iki šiol antroji vakcinos dozė suleista 3,8 mln. žmonių.

Premjeras Benjaminas Netanyahu pirmadienį dalyvavo keliose skiepijimo procedūrose ir teigė, kad netrukus gali būti pradėta vaikų vakcinacijos kampanija.

Izraelis, kuriame gyvena 9,3 mln. žmonių, skiepijimo kampaniją pradėjo gruodį ir ji kol kas yra viena sėkmingiausių visame pasaulyje.

Iš dalies taip yra todėl, nes šalis turi skaitmenizuotą sveikatos priežiūros sistemą ir užtektinai vakcinos dozių.

Vyriausybė sieks paskiepyti bent 6,2 mln. žmonių. Trečdalį populiacijos sudaro jaunesni nei 16 metų žmonės, ši žmonių grupė dar nėra vakcinuojama.

Atnaujinta 15.05

Suomijos parlamentas pritarė pasiūlymui trims savaitėms uždaryti restoranus ir barus

Pirmadienį Suomijos parlamentas pritarė pasiūlymui dėl epidemiologinės padėties blogėjimo uždaryti restoranus ir barus beveik visoje šalyje.

Restoranai, barai, kavinės ir naktiniai klubai 15-oje šalies regionų bus uždaryti tris savaites pradedant nuo kovo 9 d., maistą bus galima parduoti tik išsinešti. Įprastu režimu jie toliau dirbs tik keturiuose regionuose, kur epidemiologinė padėtis yra normali ir neviršija vadinamojo bazinio lygio.

Suomijoje nuo kovo 8 d. skelbiamas griežtas karantinas, truksiantis bent jau iki kovo 28 d. Vidurinių ir vyresniųjų klasių moksleiviai mokysis nuotoliniu būdu, atšaukti būrelių užsiėmimai vyresniems kaip 12 metų amžiaus vaikams ir suaugusiesiems, darbuotojams rekomenduojama pereiti prie nuotolinio darbo.

Nuo kovo 1 d. Suomijoje vėl galioja nepaprastoji padėtis. Ši priemonė jau buvo taikoma praėjusių metų pavasarį, birželio mėnesį ji buvo atšaukta.

Atnaujinta 12.49

Latvijoje – 194 nauji COVID-19 atvejai, mirė keturi pacientai

Latvijoje per praėjusią parą atlikus 3 214 testų nustatyti 194 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė keturi anksčiau užsikrėtę žmonės, pirmadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 322 naujus COVID-19 atvejus ir aštuonių pacientų mirtį.

Naujausios pandemijos aukos patenka į 60–79 metų amžiaus grupes.

Nuo pandemijos pradžios Latvijoje patvirtinti iš viso 90 525 infekcijos atvejai, mirė 1 699 koronavirusu užsikrėtę žmonės.

Sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį Latvijoje siekia 457,7 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Iki šiol šalyje pirmoji vakcinos nuo koronaviruso dozė suleista iš viso 64 172 žmonėms, dar 17 994 jau yra gavę abi reikiamas preparato dozes.

Sekmadienį buvo suleistos tik 63 vakcinos dozės - mažiausiai per vieną dieną nuo vasario vidurio.

Atnaujinta 12.44

JT: praėjus vieneriems metams po pandemijos pradžios, kelionių apribojimai tebėra plačiai paplitę

Dėl pandemijos įvesti apribojimai iš dalies ar visiškai privertė uždaryti du trečdalius turizmo krypčių, teigia Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacija (UNTWO).

Praėjus metams po to, kai Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) įvardijo naujojo koronaviruso protrūkį pandemija, 69 iš 217 krypčių išlieka „visiškai uždarytos“, teigiama naujausioje UNTWO ataskaitoje.

Dar maždaug tiek pat krypčių yra „iš dalies uždarytos“, skaičiavo UNTWO.

38 iš 69 visiškai uždarytų krypčių yra tokios jau bent 40 savaičių, teigė UNTWO, pažymėdama, kad esama regioninių apribojimų taikymo skirtumų.

30 krypčių Azijos ir Ramiojo vandenyno regione yra visiškai uždarytos, jų dvigubai daugiau nei Europoje, kur žiemos mėnesiais pandemija sudavė itin smarkius smūgius.

Afrikoje šiuo metu visiškai uždaryta 11 krypčių, tokių krypčių 10 Šiaurės ir Pietų Amerikoje ir 3 Artimuosiuose Rytuose.

Pasak UNTWO, „naujų atmainų COVID-19 viruso aptikimas“ paskatino daugelį šalių vyriausybių „atsisakyti siekio sušvelninti kelionių apribojimus“, įvestus per pirmąją pandemijos bangą 2020 m. pradžioje.

Paragindamas „saugiai ir atsakingai atidaryti sektorių, nuo kurio priklauso milijonai įmonių ir darbo vietų“, UNWTO generalinis sekretorius Zurabas Polilikašvilis teigė, kad kelionių apribojimai turi būti „pagrįsti naujausiais duomenimis, analize ir turi būti nuolat peržiūrimi.“

Užsienio turistų skaičius 2020 m., palyginti su 2019-aisiais, nusmuko 74 proc., rodo UNWTO turimi duomenys. Tai sukėlė apie 1 trln. dolerių ekonominių nuostolių. Didžiausią smūgį patyrė Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono ekonomikos, kur skaičiai sumažėjo 84 proc.

Atnaujinta 12.05

Lenkijoje – beveik 6,2 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, mirė 32 žmonės

Lenkijoje per praėjusią parą nustatyta 6 170 naujų koronavirusinės infekcijos atvejų, taip pat mirė 32 anksčiau užsikrėtę pacientai, visuomeninis radijas pirmadienį citavo šalies sveikatos apsaugos tarnybų informaciją.

Ankstesnę dieną skelbta apie 13 574 naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus ir 126 mirusius pacientus. Dėl savaitgaliais sulėtėjančio sveikatos apsaugos tarnybų darbo pirmadienį pateikiami sergamumo ir mirštamumo rodikliai paprastai būna mažesni negu kitomis savaitės dienomis.

Sveikatos apsaugos ministerijos naujausi duomenys rodo, kad nuo pandemijos pradžios šalyje iš viso patvirtinti 1 801 083 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 45 317 užsikrėtusieji mirė.

Ministerija pirmadienį ryte informavo, kad šalies ligoninėse šiuo metu gydomi 17 337 COVID-19 pacientas, iš kurių 1 838 reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Nuo pandemijos pradžios Lenkijoje persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 1 494 083 žmonės, nurodė ministerija.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenys rodo, kad iki pirmadienio ryto Lenkijoje pirmąją vakcinos dozę yra gavę 2 539 074 žmonės, o abiem dozėmis paskiepyti 1 430 422 asmenys.

Atnaujinta 11.46

Estijoje – 1 181 naujas COVID-19 atvejis, mirė 14 pacientų

Estijoje per praėjusią parą atlikus 5 496 testus nustatytas 1 181 naujas koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejis, taip pat mirė 14 anksčiau užsikrėtusių žmonių, pirmadienį pranešė sveikatos apsaugos tarnybos.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 1 321 naują COVID-19 atvejį ir devynių pacientų mirtį.

Sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį Estijoje siekia 1 335,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Sekmadienio ryto duomenimis, šalies ligoninėse dėl COVID-19 gydomi 626 žmonės, iš jų 53 – intensyviosios terapijos skyriuose. Dirbtinis plaučių vėdinimas buvo reikalingas 36 pacientams.

Nuo pandemijos pradžios Estijoje patvirtinti iš viso 76 183 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 667 pacientai mirė, 55 641 – pasveiko.

Iš viso 102 417 žmonių Estijoje paskiepyti nuo COVID-19 bent viena vakcinos doze, 43 975 yra gavę abi vakcinos dozes. Per pastarąją parą buvo suleistos 999 vakcinų dozės.

Atnaujinta 11.38

Britanijoje mokiniai sugrįžta į klases

Jungtinės Karalystės vidurinėse mokyklose pirmadienį atsinaujina visos kontaktinės pamokos, pranešė visuomeninis transliuotojas BBC.

Mokyklos iš dalies atsidarė dar sausį, tačiau pradinių klasių moksleiviai lig šiol buvo priversti mokytis nuotoliniu būdu.

Sprendimas atnaujinti kontaktinį švietimą yra susijęs su aktyvia vakcinavimo nuo COVID-19 kampanija, leidusia panaikinti tam tikrus suvaržymus, įskaitant nuotolinio mokymosi būtinybę.

Remiantis statistika, lig šiol bent pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze JK yra paskiepyti 23 mln. žmonių (maždaug trečdalis visų gyventojų) – taigi, gerokai sumažėjo spaudimas šalies sveikatos apsaugos sistemai.

Laukiama, kad Vyriausybė iki šio mėnesio pabaigos sušvelnins reikalavimą laikytis socialinio atstumo.

Statistikos portalo „Worldometers“ duomenimis, nuo pandemijos pradžios Didžiojoje Britanijoje patvirtinta per 4,2 mln. COVID-19 atvejų, 124,5 tūkst. užsikrėtusiųjų mirė, dar 3,2 mln. pasveiko.

Atnaujinta 11.18

Vokietijoje švelninamas karantinas, duris atveria muziejai ir galerijos

Vokietijoje švelninamas karantinas. Nuo pirmadienio regionams leidžiama atidaryti ne maisto prekių parduotuves, knygynus, muziejus, gėlių parduotuves, sodininkystės turgavietes, grožio salonus ir vairavimo mokyklas. Šie žingsniai priklauso nuo konkrečių statistinių koronaviruso plitimo kriterijų.

Kai kuriuose regionuose švelninami ir socialinių kontaktų apribojimai – butuose ir namuose gali susitikti penki žmonės iš dviejų skirtingų namų ūkių, neskaitant vaikų iki 14 metų. Iki šiol buvo leidžiama pasikviesti į svečius tik vieną žmogų. Nuo kovo 1 d. šalyje dirba mokyklos, vaikų darželiai ir kirpyklos.

Esminis švelninimo kriterijus – susirgusiųjų skaičius per savaitę 100 tūkst. žmonių. Nustatomi du variantai – mažiau kaip 50 užsikrėtimo atvejų ir mažiau kaip 100 atvejų. Pagal pirmąjį leidžiama gana laisvai lankyti objektus, nors ir ribojant lankytojų skaičių, pagal antrąjį – tik iš anksto užsirašius. Pavyzdžiui, Berlyne koronaviruso plitimo indeksas sudaro 71 atvejį 100 tūkst. žmonių. Tai reiškia, kad sostinėje galioja antrasis variantas – jeigu žmogus nori į muziejų, tai jis turi iš anksto susitarti dėl lankymosi laiko. Bet kai kuriuose Tiuringijos federalinės žemės rajonuose indeksas gerokai viršija 100, todėl juose kol kas neplanuojama švelninti režimo.

Kitas atlaisvinimo etapas gali prasidėti po dviejų savaičių, bet tik tuo atveju, jei epidemiologinė situacija rutuliosis teigiama linkme. Tad neatmetama, kad nuo kovo 22 d. iš dalies bus atidaryti restoranai, kino teatrai, teatrai, muziejai, koncertų salės. Būtina to sąlyga bus griežtų higienos taisyklių laikymasis. Taip pat bus taikomi du skirtingi reikalavimai priklausomai nuo infekcijos plitimo indekso. Į kino teatrus ir kavines daugeliu atvejų žmonės bus įleidžiami tik su neigiamu testu, atliktu lankymosi dieną.

Tolesnėje kovoje su koronavirusu Vokietijos vyriausybė akcentuoja skiepus ir greituosius testus, kuriuos galima atlikti namuose be medikų pagalbos. Nuo šeštadienio tokių testų galima įsigyti prekybos centruose. Valdžia ketina kompensuoti gyventojams dalį išlaidų šiems tikslams.

Šiaip jau karantino taisyklės galios bent jau iki kovo 28 d. VFR piliečiai privalo dėvėti kaukes viešose vietose, draudžiama keliauti. Nuo pandemijos pradžios šalyje užfiksuota 2,5 mln. užsikrėtimo atvejų, mirė beveik 72 tūkst. infekuotųjų.

Atnaujinta 10.30

Rusijoje per parą nustatyti 10 253 užsikrėtimo koronavirusu atvejai – mažiausiai nuo spalio 3-iosios

Rusijoje per parą nustatyti 10 253 užsikrėtimo koronavirusu atvejai – mažiausiai nuo praėjusių metų spalio 3 d. Kaip pranešė pirmadienį žurnalistams federalinis operatyvinis kovos su koronavirusu štabas, bendras infekuotųjų skaičius šalyje pasiekė 4 333 029.

Šiuo metu Rusijoje gydoma 321 310 infekuotųjų.

Per pastarąsias 24 valandas Rusijoje koronaviruso aukomis tapo 379 žmonės. Sekmadienį buvo pranešta apie 368 pacientų mirtį. Iš viso nuo pandemijos pradžios šalyje mirė 89 473 infekuotieji.

Štabo duomenimis, mirštamumas nuo COVID-19 Rusijoje sudaro 2,06 proc.

Tarptautiniai stebėtojai tikina, kad tikrasis COVID-19 sergančių žmonių skaičius Rusijoje gali būti didesnis, nei skelbiama oficialioje statistikoje.

Ukrainoje – per 5,5 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, mirė 106 pacientai

Ukrainoje per pastarąją parą patvirtinti 5 572 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė 106 anksčiau užsikrėtę žmonės, pirmadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Maksymas Stepanovas.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 7 167 naujus užsikrėtimo atvejus ir 103 pacientų mirtį.

Per praėjusią parą buvo hospitalizuoti 2 136 COVID-19 pacientai, dar 1 734 šia infekcija persirgę žmonės buvo išrašyti iš gydymo įstaigų, sakoma M. Stepanovo „Facebook“ pranešime.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje nustatyta iš viso 1 406 800 užsikrėtimo atvejų, 27 128 pacientai mirė, 1 198 254 užsikrėtusieji pasveiko.

JAV suleista per 90 mln. vakcinos nuo koronaviruso dozių

Jungtinėse Valstijoje bent vieną vakcinos nuo koronaviruso dozę gavusių žmonių skaičius viršijo 90 mln. Tai sekmadienį pranešė JAV ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC), kuriuo remiasi agentūra „Reuters“.

Viena vakcinos doze paskiepytų gyventojų yra beveik 58,9 mln., o dvi dozės suleistos per 30,7 mln. amerikiečių.

JAV gyvena apie 328 mln. žmonių. JAV prezidentas Joe Bidenas paskelbė, kad iki gegužės pabaigos šalis turės pakankamai vakcinos, kad galėtų paskiepyti visus gyventojus.