Pasaulyje

2021.03.07 09:04

Popiežius lankosi neseniai „Islamo valstybės“ kontroliuotame Irako regione

atnaujinta 9.50
ELTA2021.03.07 09:04

Trečią savo vizito Irake dieną popiežius Pranciškus planuoja apsilankyti šiaurinėje šalies dalyje, kurią dar neseniai kontroliavo vadinamosios „Islamo valstybės“ islamistai, skelbia BBC.

Šį regioną islamistai užgrobė 2014 m. ir suniokojo istorinės vertės krikščionių bažnyčias. Į šias vietoves krikščionys pradėjo gįžti po „Islamo valstybės“ įveikimo 2017 m.

Erbilio mieste esančiame futbolo stadione popiežius ketina aukoti šv. Mišias. Skaičiuojama, kad į stadioną gali susirinkti apie 10 tūkst. žmonių.

Tačiau baiminamasi, kad planuojamos apeigos gali tapti ypač dideliu koronaviruso židiniu. Pastarąjį mėnesį Irake smarkiai padaugėjo naujų COVID-19 atvejų.

Be to, nerimą kelia ir saugumo klausimai, mat ši pontifiko kelionė laikoma itin rizikinga.

Tiek 84-erių amžiaus katalikų Bažnyčios vadovas, tiek ir visi jo palydos nariai jau yra paskiepyti nuo koronaviruso. Tuo metu į Iraką pirmoji skiepų siunta atkeliavo tik praėjusią savaitę.

Irake viešintis popiežius Pranciškus sekmadienį atvyko į šiaurinį Mosulo miestą – buvusią džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) tvirtovę, virtusią griuvėsiais.

Į šį senovinį miestą pontifikas atvyko lydimas penkių sraigtasparnių ir itin griežtomis saugumo sąlygomis.

Melsdamasis už „karo aukas“ prie IS sugriautos bažnyčios Mosule Pranciškus sakė, kad krikščionių pasitraukimas iš Irako ir platesnio Artimųjų Rytų regiono „daro neapskaitomą žalą ne tik susijusiems asmenims ir bendruomenėms, bet ir visuomenei, kurią jie palieka“.

Šeštadienį popiežius Bagdade laikė pirmąsias viešas mišias savo vizito Irake metu grupelei tikinčiųjų ir pareigūnų, kurių skaičius buvo ribojamas dėl koronaviruso.

Penktadienį prasidėjusi keturių dienų trukmės popiežiaus kelionė yra pirmoji jo išvyka į užsienį nuo pandemijos pradžios. Be to, tai yra pirmasis apskritai popiežiaus vizitas Irake.