Pasaulyje

2021.03.07 09:03

Naujausia informacija. Vokiečių imunologas: pirmi skiepijami turėtų būti turintys daugiausiai kontaktų

atnaujinta 20.56
BNS, ELTA2021.03.07 09:03

Vokiečių imunologas Michaelis Meyer-Hermannas šalies žiniasklaidai sekmadienį pareiškė, kad eilėje prie skiepų nuo koronaviruso pirmenybė turėtų būti teikiama žmonėms, turintiems daugiausiai kontaktų, nes tai esą lemtų kur kas geresnį poveikį pandemijos suvaldymui.

Braunšveige įsikūrusiame Helmholtzo infekcijų tyrimų centre dirbantis specialistas pabrėžia, kad, Vokietijoje ir daugelyje kitų pasaulio valstybių pirmenybę suteikus vyriausiems gyventojams, smarkiai sumažėjo mirtingumas nuo COVID-19. Tačiau ši gyventojų grupė paprastai turi mažiausiai kontaktų, todėl šalys kol kas nepajuto didesnio skiepų poveikio pandemijai.

Baimindamasis dėl naujos britiškosios koronaviruso atmainos, M. Meyer-Hermannas taip pat sukritikavo Vokietijos valdžios planus pamažu atlaisvinti suvaržymus. Anot eksperto, esą gali smarkiai padaugėti naujų infekcijos atvejų, kaip tai jau nutiko Airijoje, Jungtinėje Karalystėje, Portugalijoje ir Čekijoje.

Tuo metu Vokietijos intensyviosios terapijos darbuotojų asociacijai vadovaujantis Gernotas Marxas prognozuoja, kad pandemija baigsis iki šių metų rugsėjo pabaigos. Tiesa, taip nutiks, jeigu bus padidintos vakcinacijos apimtys, o gyventojai laikysis taisyklių.

Atnaujinta 20.56

PSO: COVID-19 infekcijos atvejų skaičius viršijo 116 mln., mirčių – artėja prie 2,6 mln.

Naujojo koronaviruso sukeltos COVID-19 ligos vien tik oficialiai patvirtintų atvejų skaičius viršijo 116 mln., o mirčių dėl jos skaičius artėja prie 2,6 mln., skelbia Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

PSO kovo 7 dienos duomenimis, nuo pandemijos pradžios virusu SARS-CoV-2 užsikrėtė 116,135 mln. planetos gyventojų, o šio užkrato sukeliama COVID-19 liga pasiglemžė jau 2,582 mln. žmonių gyvybių.

Vien tik pastarąją parą užfiksuota 478,6 tūkst. naujų susirgimų, 10,1 tūkst. mirčių nuo šios ligos.

PSO statistika paremta tik oficialiai valstybių patvirtinta informaciją apie šios infekcijos ir mirties dėl jos atvejus.

Daugiausiai susirgimų COVID-19 liga nuo pandemijos pradžios nustatyta JAV (28,602 mln.), Indijoje (11,121 mln.), Brazilijoje (10,869 mln.), Rusijoje (4,312 mln.), Jungtinėje Karalystėje (4,213 mln.), Prancūzijoje (3,815 mln.), Ispanijoje (3,142 mln.), Italijoje (3,047 mln.), Turkijoje (2,769 mln.), Vokietijoje (2,500 mln.), Kolumbijoje (2,270 mln.), Argentinoje (2,147 mln.).

Atnaujinta 14.25

Paskiepijus 40 proc. gyventojų, Izraelyje atidaryti barai ir restoranai

Sekmadienį Izraelyje, kuriame maždaug 40 proc. gyventojų jau pasiskiepijo abiem vakcinos nuo COVID-19 dozėmis, atidaryti barai, kavinės ir restoranai.

„Sugrįžtame į gyvenimą“, – valgydamasis saldėsį Jeruzalėje įsikūrusioje kavinėje sakė šalies ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu.

Maždaug 9 mln. gyventojų turinčio Izraelio vakcinacijos programa pradėta praėjusių metų gruodį. Rekomenduojamos dvi „Pfizer/BioNTech“ skiepo dozės jau suleistos daugiau nei 3,7 mln. žmonių, o pirmąją dozę iki šiol gavo beveik 5 mln. izraeliečių.

Praėjusį mėnesį įsibėgėjo vadinamojo žaliojo paso programa: paskiepyti žmonės arba persirgusieji COVID-19 gali lankytis sporto centruose, baseinuose ir panašias paslaugas teikiančiose vietose.

Tačiau būtent šį sekmadienį prasidėję atlaisvinimai buvo ypač laukiami, nes vėl leidžiamos paslaugos, kuriomis kasdien naudojasi daugybė Izraelio gyventojų.

Nuo šiol restoranuose ir kavinėse vienu metu gali būti užpildyta iki 75 proc. sėdimųjų vietų, bet ne daugiau nei 100 vietų, o stalai turi būti pastatyti dviejų metrų atstumu vienas nuo kito.

Vadinamąjį žaliąjį pasą turintys žmonės gali leisti laiką ir baruose, tačiau megzti pažintis bus sudėtinga, nes klientams leidžiama užimti tik kas antrą sėdimąją vietą.

Atnaujinta 13.33

Praėjus metams nuo pandemijos pradžios, koronavirusas pasiekė ir Naująją Kaledoniją

Atlanto vandenyne esančias nuošalias Naujosios Kaledonijos salas pasiekė koronavirusas.

Čia nustatyti pirmieji devyni COVID-19 atvejai, todėl salose pakelbtas griežtas karantinas. Iki šiol tai buvo vienas iš kelių planetos kampelių be koronaviruso.

Infekcijos protrūkis šioje Prancūzijos užjūrio bendrijoje kilo po to, kai Voliso ir Futūnos salų grupėje susirgo vienas mokytojas. Pradėjus testavimą nustatyti dar 8 ligos atvejai.

Iki šiol šioms atokioms salos pavyko išvengti COVID-19 protrūkių, nuo kurių iki šiol kenčia praktiškai visa planeta.

Į šiaurės vakarus nuo Australijos plytinčiose Naujosios Kaledonijos salose kadaise prancūzai apgyvendindavo savo nuteistuosius.

Atnaujinta 13.09

Latvijoje – 322 nauji COVID-19 atvejai, mirė aštuoni pacientai

Latvijoje per praėjusią parą atlikus 5 226 testus nustatyti 322 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė aštuoni anksčiau užsikrėtę žmonės, sekmadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 595 naujus COVID-19 atvejus ir septynių pacientų mirtį.

Naujausios pandemijos aukos patenka į 70–89 metų amžiaus grupes.

Nuo pandemijos pradžios Latvijoje patvirtintas iš viso 90 331 infekcijos atvejis, mirė 1 695 koronavirusu užsikrėtę žmonės.

Sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį Latvijoje siekia 461,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Iki šiol šalyje pirmoji vakcinos nuo koronaviruso dozė suleista iš viso 64 048 žmonėms, dar 17 994 jau yra gavę abi reikiamas preparato dozes.

Atnaujinta 12.56

Stokholme į nelegalų protestą prieš karantino suvaržymus buvo susirinkę šimtai žmonių

Švedijos policija išvaikė šimtus žmonių, šeštadienį susirinkusių Stokholmo centre protestuoti prieš vyriausybės įvestus karantino suvaržymus.

Pasak pareigūnų, ši demonstracija buvo nelegali, surengta be leidimo. Tai buvo pirmas reikšmingas protestas prieš Švedijoje galiojančias kovos su pandemija priemones.

Sostinės policija savo interneto svetainėje nurodė nusprendusi nutraukti susibūrimą, kai jo dalyvių skaičius viršijo karantino metu leistiną dalyvių skaičių.

Švedų žiniasklaidos paskelbtoje filmuotoje medžiagoje matyti nemaža žmonių be kaukių grupė miesto Piliečių aikštėje (Medborgarplatsen) netoli senamiesčio. Žiniasklaidos apskaičiavimu, dalyvių buvo 300–500.

Bulvariniai leidiniai „Aftonbladet“ ir „Expressen“ pranešė, kad demonstracija buvo išvaikyta daugiausia taikiomis priemonėmis, bet šeši policininkai buvo sužeisti kilus peštynėms tarp pareigūnų ir kai kurių išeiti nenorėjusių protestuotojų.

„Aftonbladet“ rašė, kad mitingą organizavo grupė „Freedom Sweden“, mananti, kad dėl pandemijos įvestomis taisyklėmis ribojama žmonių laisvė.

Pandemijos pradžioje Švedija, ne taip kaip dauguma kitų Europos valstybių, nusprendė iš esmės neuždaryti visuomenės ir taikyti labai mažai suvaržymų, bet pastaraisiais mėnesiais vyriausybė užėmė gerokai griežtesnę poziciją.

Švedijoje nuo COVID-19 mirė per 13 tūkst. žmonių – daug daugiau nei kaimyninėse Danijoje, Norvegijoje ir Suomijoje.

Atnaujinta 12.10

Lenkijoje – per 13,5 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, mirė 126 žmonės

Lenkijoje per praėjusią parą nustatyti 13 574 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, taip pat mirė 126 anksčiau užsikrėtę pacientai, visuomeninis radijas sekmadienį citavo šalies sveikatos apsaugos tarnybų informaciją.

Ankstesnę dieną skelbta apie 14 857 naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus ir 245 mirusius pacientus.

Sveikatos apsaugos ministerijos naujausi duomenys rodo, kad nuo pandemijos pradžios šalyje iš viso patvirtinta 1 794 914 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, 45 285 užsikrėtusieji mirė.

Ministerija sekmadienį ryte informavo, kad šalies ligoninėse šiuo metu gydomas 16 861 COVID-19 pacientas, iš kurių 1 769 reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Nuo pandemijos pradžios Lenkijoje persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 1 482 568 žmonės, nurodė ministerija.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenys rodo, kad iki sekmadienio ryto Lenkijoje pirmąją vakcinos dozę yra gavę 2 526 389 žmonės, o abiem dozėmis paskiepyta 1 424 715 asmenų.

Atnaujinta 11.47

Vienoje prieš karantiną protestavo tūkstančiai žmonių

Vienoje naujausiame proteste prieš karantiną šeštadienį dalyvavo tūkstančiai žmonių, policija kelis žmones areštavo dėl viešosios tvarkos ir karantino taisyklių pažeidimų, pranešė pareigūnai.

Daug protesto dalyvių žygiuodami per Austrijos sostinės centrą į parką, kur kraštutinių dešiniųjų Laisvės partija (FPOe) surengė mitingą, buvo be kaukių ir nesilaikė socialinio atstumo.

Austrija praėjusį mėnesį sušvelnino karantiną, vėl atidarė mokyklas, parduotuves ir muziejus.

Tačiau demonstrantai reiškė nepritarimą vis dar galiojantiems suvaržymams, įskaitant restoranų ir kavinių uždarymą, mokyklą lankantiems moksleiviams privalomus testus.

„Kai imamasi priemonių, dėl kurių kone milijonas žmonių lieka be darbo ar išleidžiami atostogų, tai naikina žmones ekonomiškai, o tai tikrai turės ilgalaikių padarinių šeimoms ir jose gyvenantiems vaikams“, – naujienų agentūrai AFP sakė protestuotojas Christopheris Pollackas.

Buvęs vidaus reikalų ministras Herbertas Kicklis sakydamas kalbą miniai apkaltino vyriausybę „šokant prie pamišimo slenksčio“.

„Visa tai taip keista ir beprotiška, to negalėtų sugalvoti joks Holivudo režisierius“, – sakė H. Kicklis, turėdamas galvoje tebegaliojančius suvaržymus.

Demonstrantai skandavo šūkius ir laikė plakatus su raginimais atsistatydinti centro dešinės kancleriui Sebastianui Kurzui.

Priešiškumą žiniasklaidai iliustravo skanduotas šūkis „Meluojanti spauda“.

Pranešta apie pavienes peštynes tarp protestuotojų ir kairiojo sparno atsakomosios demonstracijos dalyvių. Mažiausiai vienu atveju policija, norėdama atskirti abiejų stovyklų šalininkus, panaudojo ašarines dujas.

Austrijos žiniasklaida pranešė, kad minioje matėsi tokių kraštutinių dešiniųjų kaip teistas neonacis Gottfriedas Kuesselis. Tokių elementų buvo ir ankstesniuose protestuose prieš karantiną.

Policija pranešė, kad kai kurie asmenys buvo areštuoti protestui baigiantis, kuomet dalis žmonių atsisakė skirstytis.

Tokios demonstracijos pastaraisiais mėnesiais vyksta vis dažniau, piliečiams piktinantis suvaržymais ir jų ekonominiu poveikiu.

Vyriausybė yra sakiusi, kad suvaržymai artimiausiomis savaitėmis gali būti dar labiau sušvelninti, jei naujų užsikrėtimo atvejų mažės, ir užsiminė, kad restoranus gali būti leista atidaryti kovo pabaigoje.

Tačiau per parą šalyje išaiškinamų naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius pastarosiomis savaitėmis po truputį didėjo. Šeštadienį pranešta apie daugiau kaip 2,5 tūkst. naujų užsikrėtimo atvejų.

Sveikatos apsaugos ministras Rudolfas Anschoberis sakė, kad dabar šalyje dominuoja užkrečiamesnė „britiškoji“ koronaviruso atmaina, kelianti nerimą didesniu nei pradinės viruso atmainos užkrečiamumo rodikliu – 1,23.

Atnaujinta 11.32

Estijoje – 1 321 naujas COVID-19 atvejis, mirė devyni pacientai

Estijoje per praėjusią parą atlikus 6 764 testus nustatytas 1 321 naujas koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejis, taip pat mirė devyni anksčiau užsikrėtę žmonės, sekmadienį pranešė sveikatos apsaugos tarnybos.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 1 542 naujus COVID-19 atvejus ir septynių pacientų mirtį.

Sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį Estijoje siekia 1 309,05 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Sekmadienio ryto duomenimis, šalies ligoninėse dėl COVID-19 gydomi 604 žmonės, iš jų 56 – intensyviosios terapijos skyriuose. Dirbtinis plaučių vėdinimas buvo reikalingas 36 pacientams.

Nuo pandemijos pradžios Estijoje patvirtinti iš viso 75 003 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 653 pacientai mirė, 55 396 – pasveiko.

Iš viso 101 452 žmonės Estijoje paskiepyti nuo COVID-19 bent viena vakcinos doze, 43 942 yra gavę abi vakcinos dozes. Per pastarąją parą buvo suleista 3 791 vakcinų dozė.

Atnaujinta 10.09

Rusijoje – beveik 10,6 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, mirė 368 pacientai

Rusijoje per praėjusią parą nustatyti 10 595 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė 368 anksčiau užsikrėtę žmonės, rodo sekmadienį paskelbti kovą su epidemija koordinuojančio operatyvinio štabo duomenys.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie nustatytus 11 022 užsikrėtimo atvejus ir 441 paciento mirtį.

Daugiausia užsikrėtimo atvejų tebefiksuojama Maskvoje: sostinėje per praėjusią parą patvirtinta 1 534 nauji COVID-19 atvejai ir mirė 47 pacientai.

Nuo pandemijos pradžios Rusijoje nustatyti iš viso 4 322 776 COVID-19 atvejai, 89 094 užsikrėtusieji mirė. Iš gydymo įstaigų iš viso išrašyti 3 911 924 pasveikę pacientai, iš jų 11 576 – per praėjusią parą.

Ukrainoje – per 7,1 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, mirė 103 pacientai

Ukrainoje per pastarąją parą patvirtinti 7 167 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė 103 anksčiau užsikrėtę žmonės, sekmadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Maksymas Stepanovas.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 9 144 naujus užsikrėtimo atvejus ir 156 pacientų mirtį.

Per praėjusią parą buvo hospitalizuoti 3 956 COVID-19 pacientai, dar 2 147 užsikrėtęs asmuo pasveiko, sakoma M. Stepanovo „Facebook“ pranešime.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje nustatyti iš viso 1 401 228 užsikrėtimo atvejai, 27 022 pacientai mirė, 1 196 520 užsikrėtusiųjų pasveiko.