Pasaulyje

2016.05.07 14:46

Vokietijos ministras: Sirijos krizė neišsprendžiama tik kariniu keliu

ELTA2016.05.07 14:46

Sirijos konflikto negalima išspręsti kariniu keliu, tik derybos atneš arabų šaliai taiką. Tokią nuomonę šeštadienį pareiškė Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieris, duodamas interviu šalies laikraščiui „Neue Zuercher Zeitung“.

„Konflikto negalima išspręsti kariniu būdu, tik politinės derybos gali vėl atnešti taiką Sirijai“, – sakė jis.

Kalbėdamas apie Rusijos vaidmenį sureguliuojant konfliktą, Vokietijos užsienio reikalų ministerijos vadovas pažymėjo, kad „Rusija Sirijoje siekia patenkinti savus interesus“.

„Tačiau Maskva nėra suinteresuota siekti, kad Sirija žlugtų kaip valstybė ir taptų islamo terorizmo, chaoso ir anarchijos plėtros sfera, – konstatavo F. W. Steinmeieris. – Maskva taip pat žino, kad vien karine jėga nepavyks Basharo al Assado išlaikyti valdžioje ilgą laiką“.

Vokietijos ministras nurodė, kad nuo derybų Vienoje ir Miunchene susidarė veiksmų formatas, „kuriame visi pagrindiniai dalyviai – JAV, Rusija, Turkija, Iranas ir Saudo Arabija – susišneka vienas su kitu“.

„Tai dar jokiu būdu negarantuoja sėkmės, tačiau tai jau daugiau, nei pasiekėme per pastaruosius penkerius metus“, – kalbėjo F. W. Steinmeieris.