Pasaulyje

2016.05.07 11:56

B. Obama nuleido D. Trumpą ant žemės

ELTA 2016.05.07 11:56

JAV prezidentas Barackas Obama įspėjo vienu iš realiausių kandidatų į Baltųjų rūmų šeimininko postą laikomą Donaldą Trumpą, kad rinkimų kampanija nėra „realybės šou“. Apie tai praneša „Reuters“.

Analitikai mano, kad su B. Obama D. Trumpas susikirs pasimėgaudamas, nes tai gali užtikrinti jam palaikymą savo paties partijos gretose. Pastebėta, kad pirminiuose kampanijos etapuose milijardierius mielai atsikirsdavo į kiekvieną jam mestą kaltinimą, ir kaskart jam užsipuolus konkurentus palaikymas augo.

Spaudos konferencijoje paklaustas apie D. Trumpą, B. Obama paragino žiniasklaidą atkreipti dėmesį į ankstesnius kandidato pasisakymus. „Tai ne pramogų verslas, – teigė JAV lyderis. – Tai ne realybės šou. Tai varžybos dėl JAV prezidento posto“.

Kai kurie Respublikonų partijos lyderiai ragina elgtis atsargiai dėl D. Trumpo kandidatūros. Buvęs Floridos valstijos gubernatorius Jebas Bushas savo paskyroje „Facebook“ nurodė už D. Trumpą nebalsuosiąs – tai vienas rimčiausių priešiškos nuomonės įrodymų partijos viduje.

„Donaldas Trumpas nepademonstravo temperamento ar būtino charakterio tvirtumo. Jis nerodo ir pagarbos Konstitucijai. Tai priežastys, dėl kurių nereikėtų remti šio kandidato“, – rašė J. Bushas, tačiau taip pat nurodė nebalsuosiąs ir už Demokratų partijos kandidatę Hillary Clinton.

Vis dėlto analitikai mano, kad, susivienijus priešiškai D. Trumpo atžvilgiu nusiteikusiems B. Obamai ir H. Clinton, kandidatui gali būti lengviau užsitikrinti savo partijos palaikymą lapkričio 8 dieną vyksiančiuose rinkimuose. Teigiama, kad B. Obama gali tapti didelės dalies D. Trumpo išsakomos kritikos rinkimuose taikiniu, nes respublikonai siekia parodyti H. Clinton kaip B. Obamos administracijos vykdytos politikos tęsėją.