Naujienų srautas

Pasaulyje2016.05.06 22:26

Turkijoje pasikėsinta nušauti žurnalistą

Turkijos valdžios nemalonėn patekęs didžiausio opozicinio dienraščio redaktorius Canas Dundaras buvo užpultas prie teismo rūmų, bet jo žmonai pavyko nustumti pistoletu ginkluotą vyrą ir, laimei, žurnalistas nenukentėjo.

Du ar tris šūvius spėjęs paleisti užpuolikas sulaikytas. C. Dundaro nuomone, taip valdžia mėgina susidoroti su nepriklausoma Turkijos žiniasklaida, nes jis ir jo kolega teisiami už straipsnį, kuriame aprašyta, kaip Turkijos vyriausybė slapta gabena ginklus į Siriją. Tie ginklai skirti islamo radikalams, kad jie kariautų prieš Damasko režimą ir kurdų nacionalistus. Dėl šio straipsnio redaktorius apkaltintas valstybės paslapčių išdavimu.

Papildyta: Stambulo teismas nuteisė du žurnalistus – Caną Dundarą ir Erdemą Gulą – už valstybės paslapties atskelidimą straipsniuose. Opozicijos žurnalistai nuteisti penkerių metų kalėjimo. Tarptautiniai stebėtojai reiškia susirūpinimą dėl spaudos laisvės Turkijoje. Dar vykstant nuosprendžio skelbimui, šalia teismo pastato pasikėsinta į C. Dundarą.

 
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi