Pasaulyje

2021.03.05 14:29

Užsienio reikalų ministras: svarstomas vizitas į Sakartvelą padėti spręsti krizę

LRT.lt2021.03.05 14:29

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pareiškė, kad šiuo metu Lietuva, koordinuodama veiksmus su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis, stengiasi padėti spręsti politinę krizę Sakartvele.

Anot ministro, neatmetama ir vizito į Tbilisį galimybė.

„Yra tokių planų, šiuo metu žiūrime, ar toks vizitas atneštų naudos, kurios tikimės. Yra kuriama mediatorių grupė iš Užsienio reikalų ministrų, tai tikrai būtų ne viena valstybė, grupė būtų platesnė. Svarbu, kad Sakartvelui signalas būtų ne vien Baltijos šalių, Lietuvos, o būtų europinis, – penktadienį sakė G. Landsbergis. – Mes kalbame apie tolimesnę Sakartvelo europinę ir transatlantinę integraciją.“

Anot ministro, mediacijos tikslas – pasiekti susitarimą tarp Vyriausybės ir opozicijos, deeskaluoti situaciją.

„Kad abi pusės susėstų prie derybų stalo. Pageidautina, kad susėdimas prie stalo baigtųsi pasirašytu dokumentu. Dabar mėginame išsiaiškinti, ar tai pavyktų pasiekti. Jei tai pavyksta pasiekti, tada vizitas turi prasmę. Turizmas, kaip žinia, neturi didelės prasmės“, – sakė ministras.

Politinė krizė Sakartvele kilo vasario gale, kai pareigūnai sulaikė pagrindinės opozicinės partijos Jungtinio nacionalinio judėjimo vadovą Nikanorą Meliją. Opozicija nepripažįsta spalį vykusių parlamento rinkimų rezultatų ir atsisako dirbti parlamente, reikalaudami surengti pirmalaikius rinkimus.

Rinkimus laimėjusi valdančioji partija „Sakarvelo svajonė“ neigia opozicijos kaltinimus ir nežada nusileisti. Opozicija kaltina šios partijos įkūrėją oligarchą Bidziną Ivanišvilį vykdant prorusišką politiką.

Vasarį padėti spręsti krizę į Tbilisį nuvyko Seimo Užsienio reikalų komiteto vadovas Žygimantas Pavilionis, kuris susitiko su opozicijos atstovais. B. Ivanišvilis ir kiti valdančiosios partijos atstovai sukritikavo tokius Lietuvos politiko veiksmus.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad Ž. Pavilionio veiksmai padarė daugiau žalos, nei atnešė naudos.

Populiariausi

Maskva

Pasaulyje

2021.04.21 20:44

Praha skelbia Maskvai ultimatumą, kad išsiųstiems čekų diplomatams būtų leista grįžti

Čekijoje sulaikyti 5 asmenys, įtariami teroristine veikla Rytų Ukrainoje; atnaujinta 23.00
Protesto akcija palaikyti Aleksejui Navalnui
10

Pasaulyje

2021.04.21 18:27

Protesto akcijose Navalnui palaikyti sulaikyta per 450 žmonių ir opozicionieriaus bendražygiai

JT ekspertai: Navalnas – „rimtame pavojuje“, atnaujinta 20.49
10