Pasaulyje

2016.05.06 15:48

Turkija nesutinka keisti kovos su teroru įstatymų

ELTA2016.05.06 15:48

Turkija atmeta Europos Sąjungos (ES) reikalavimą prieš birželį žadamą vizų režimo panaikinimą pakeisti kovos su teroru įstatymus. Toks pakeitimas kovos su įvairiomis „teroristinėmis grupuotėmis" įkarštyje neįmanomas, pareiškė Turkijos ES reikalų ministras Volkanas Bozkiras, kurį cituoja vyriausybei artimas laikraštis „Daily Sabah", informuoja agentūra dpa.

Antiteroristinių įstatymų pataisos yra tarp 72 kriterijų, kuriuos Turkija turi įgyvendinti, kad būtų panaikintas turkams taikomas vizų režimas. Europos Komisija prieš kelias dienas pareiškė, kad kai kuriose srityse Ankara dar turi įvykdyti sąlygas. Antiteroristiniai įstatymai yra tarp jų.

Anot V. Bozkiro, Turkija artėja visų sąlygų įgyvendinimo link. Tačiau priešingai, nei pageidauja ES, Ankara esą nesusiaurins „terorizmo" apibrėžimo. „Dėl intensyvios kovos su terorizmu mes negalime leisti sau prabangos imtis pataisų", - pabrėžė ministras.

Turkijos saugumo pajėgos jau kelis mėnesius įnirtingai kaunasi su uždraustos Kurdistano darbininkų partijos (PKK) kurdų sukilėliais. Be to, Ankara kovoja su „Islamo valstybės" (IS) šalininkais ir keliomis kairiosiomis ekstremistinėmis grupuotėmis.

Žmogaus teisių organizacija „Human Rights Watch" sukritikavo V. Bozkiro poziciją. Turkija esą nenori judinti antiteroristinių įstatymų tik todėl, kad tada reikėtų nutraukti tūkstančius baudžiamųjų procesų prieš taikius vyriausybės kritikus, teisiamus dėl nuomonės reiškimo ir protesto akcijų.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.