Pasaulyje

2016.05.06 14:37

Nigerijos sukilėliai susprogdino „Chevron“ priklausančią naftos platformą

BNS2016.05.06 14:37

Pietų Nigerijoje sukilėliai susprogdino JAV naftos kompanijai „Chevron“ priklausančią naftos ir dujų gavybos platformą, penktadienį pranešė šalies jūrų laivynas.

Baiminamasi, kad nauja smurto banga gali pakenkti naftos eksportui iš daugiausia naftos išgaunančios Afrikos šalies.

„Sukilėliai susprogdino Okano platformą, kurioje išgaunama nafta ir dujos buvo tiekiamos „Escravos“ terminalui“, – agentūrai AFP sakė laivyno atstovas Chrisas Ezekobe.

Jo teigimu, laivynas bendradarbiauja su saugumo tarnybomis, kad surastų kaltuosius.

„Iki šiol nežinoma grupė, pasivadinusi Nigerio deltos keršytojų grupe, prisiėmė atsakomybę už šį išpuolį. Tačiau mes neatmetame galimybės, kad prie to prisidėjo buvę Nigerio deltos kovotojų lyderiai, ypač Tompolo, kuris ieškomas dėl sukčiavimo kaltinimų“, – sakė laivyno atstovas.

„Chevron“ atstovas patvirtino išpuolio faktą ir pridūrė, kad šiuo metu gavybos darbai šioje platformoje yra nutraukti ir mėginama sustabdyti nuotėkį.

Išpuolis šalia Vario, Deltos valstijoje, įvyko trečiadienio naktį. Atsakomybę dėl šio išpuolio prisiėmė Nigerio deltos keršytojų grupė.

Išpuolių prieš naftos ir dujų infrastruktūra padaugėjo nuo sausio, kuomet Tompolo buvo apkaltintas milijonų JAV dolerių vertės byloje. Buvęs kovotojų lyderis kaltinamas apgaulės būdu iš valdžios pasisavinęs daugiau nei 175 mln. JAV dolerių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.