Pasaulyje

2013.03.14 16:32

Bulgarijoje pasidegė ketvirtas protestuotojas

ELTA2013.03.14 16:32

Bulgarijoje trečiadienį per protestą prieš skurdą ir korupciją pasidegė jau ketvirtas žmogus, informuoja „Reuters“.

Bulgarijoje trečiadienį per protestą prieš skurdą ir korupciją pasidegė jau ketvirtas žmogus, informuoja „Reuters“.

Protestuotojas pasidegė trečiadienį per demonstraciją prie prezidentūros. Ketvirtadienį 51-erių vyro būklė yra kritiška. Visi anksčiau pasidegę protestuotojai mirė.

„Žmonių pykčio taurė perpildyta. Nėra ko laukti, ir mes rengsime naujus protestus“, – protestuotojų stovykloje prie parlamento pastato sakė protestuotojų judėjimo lyderis Jakanis Gančevas. Ketvirtadienį 6 val. vakaro planuojamas dar vienas protestas.

Dėl nesiliaujančių protestų atsistatydino Bulgarijos vyriausybė. Prezidentas laikinuoju ministru pirmininku paskyrė diplomatą Mariną Raikovą. Gyventojai nepasitiki laikinąja vyriausybe, nes M. Raikovas ir kiti trys vyriausybės nariai buvo ankstesnės konservatorių vyriausybės ministrai, o ir kiti nariai turi ryšių su buvusiai vyriausybei vadovavusia dešiniųjų partija GERB.

Bulgarai pradėjo protestuoti daugiau nei prieš mėnesį dėl aukštų elektros kainų, bet vėliau susirūpino platesnėmis problemomis: žemu pragyvenimo lygiu, kuris siekia mažiau nei pusę Europos Sąjungos (ES) vidurkio, ir politinio elito korupcijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.